تارخ انتشار مطلب: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۹
236 بازدید
امتیاز :

آدم های موج مثبت و آدم های موج منفی

وبلاگ شراره ها و شکوفه ها نوشت: اما بعضی ها هم هستند که سرشار از انرژی مثبت و امواج قدرتمند نورانی نیرو بخش و امید آفرینند به روایت حرف رک به نقل از وبلاگ شراره ها و شکوفه ها نوشت: همان طور که گروه خونی آدم ها مثبت و منفی دارد ، حس و حال [&hellip

وبلاگ شراره ها و شکوفه ها نوشت:

اما بعضی ها هم هستند که سرشار از انرژی مثبت و امواج قدرتمند نورانی نیرو بخش و امید آفرینند

به روایت حرف رک به نقل از وبلاگ شراره ها و شکوفه ها نوشت:

همان طور که گروه خونی آدم ها مثبت و منفی دارد ، حس و حال آدم ها و افت و خیزشان و ارتباطات شان و افکار و عواطف شان هم همین طور موج مثبت یا منفی می فرستد و در مجموع یا روی موج مثبت هستند و انرژی مثبت ساطع می کنند و یا روی فرکانس های موج منفی  و انرژی منفی از خود پخش می کنند و باید دید که من و شما جزء موج مثبتی ها هستیم یا موج منفی ها . البته همه مدعی مثبت اندیشی هستند و بین رویا و واقعیت مثبت اندیشی فاصله از زمین تا آسمان است .

موج منفی ها عبارتند از آنهایی که آدم هیچ وقت کنارشان راحت نیست و حس و حال خوبی در کنارشان ندارد و از سخنان شان بوی گرفتاری و بدبختی و شکست و ناراحتی به مشام می رسد . پیوسته فال بد می زنند . دقت و حساسیت و حافظه قوی و شامه بسیار تیزی نسبت به موانع و مشکلات زندگی و خصلت های منفی افراد دارند و پیوسته موج منفی می فرستند . همیشه از زمین و زمان بد می گویند . همیشه نسبت به حل مشکلات و اصلاح امور و بهبود اخلاق و رفتار دیگران منفی بافی می کنند و آیه یاس می خوانند و انتقادهای تند می کنند و انتقادات شان هم گزنده و نفرت انگیز است و اوضاع را بدتر می کند و هیچ وقت راه حل خوب و پیشنهاد سازنده و اندیشه کارساز و برنامه تحرک آفرینی نداشته و ندارند ولی می توانند شور و نشاط و فعالیت ها و موفقیت های ارزشمند دیگران را در کام شان به زهر تبدیل کنند و انگیزه و روحیه شان را چنان تخریب نمایند که ماشین زندگی شان برای همیشه از حرکت بیفتد .

 این گروه غالبا نگران و نارحت و عصبی و تند مزاج و بد زبان اند . نسبت به روند امور مضطرب و مستاصل اند . نسبت به شخصیت خودشان و محیط و اطرافیان شان و شغل و اداره و خانواده و محله و شهر و کشورشان نظر خوبی ندارند و هیچ جنبه مثبتی سراغ ندارند که به زبان آورند ولی لیست مفصلی از تباهی ها و مفاسد ورد زبان شان است . این نوع منفی بافی ها و بد اندیشی ها و ایرادتراشی ها گاهی معلول بی توجهی به خوبی ها و توانمندی های مثبت افراد و تک بعدی نگری و سطحی نگری و بدبینی نسبت به خداوند و عالم هستی و ذات آدم ها و ماهیت و حقیقت زندگی است و گاهی از بیماری های روانی مانند افسردگی و پارانویا نشات می گیرد ؛ ولی عمده مشکل در ذهن و فکر و نگرش تاریک این افراد است که از درک و لمس خوبی ها و زیبایی ها ناتوانند و از خلاقیت و ابتکار عمل محروم و از لطف و رحمت خدا دورند و لاجرم همه چیز را تاریک و پست می بیند و غالبا به نتیجه همان افکار و انتظارات خود می رسند و همیشه اسیر بن بست ها هستند .

 این آدم ها چنان امواج منفی شان زیاد است و به اطراف متصاعد می شود که اگر بخشی از آن امواج به کسی و جایی اصابت کند آنجا را خراب و آدم ها را فلج و برای همیشه زمین گیر و ناتوان می سازد . البته منظورم خرابی و فلج ظاهری نیست . بلکه فلج روحی و ذهنی است که اتفاقا جسم را هم فلج و زندگی و عشق و خانواده را ویران می سازد . این گروه ، معدن سیاری از امواج منفی و انرژی های سمی و فلج کننده اند . آدم باید خدا خدا کند که چشمش به اینها نیفتد و اگر افتاد حتما باید صدقه بدهد و نذر و نیازی بکند که بلایی برایش اتفاق نیفتد . آدم وقتی نزدیک این دسته می رود دنیا را سیاه و زندگی را تنگ و تار و همه را فاسق و فاجر و کلاش و حقه باز می بیند و همه را در حال خیانت و موذی گری مشاهده می کند و تنها حسی که پیدا می کند این است که به یک بمب ساعتی تبدیل می شود و می خواهد سرش را از ناراحتی و اندوه و درماندگی به در و دیوار بکوبند و زمین و زمان را مقصر مشکلات زندگی بداند و وقتی از آنان جدا می شود از آنان انواع سردرد و فشار عصبی سوغاتی می برد .

اما بعضی ها هم هستند که سرشار از انرژی مثبت و امواج قدرتمند نورانی نیرو بخش و امید آفرینند . آدم همین که با چنین افرادی رو به رو می شود دردها و غم هایش را فراموش می کند .امید و نشاط تازه ای در روحش طنین انداز می شود . ایده های تازه ای در ذهنش جوانه می زند . پنجره های مسدود فکر و دلش باز می شود . آهنگ هستی و حیات را با گوش جان می شنود . حس و حال  خیلی خوبی پیدا می کند  . نیروهای درونی اش آزاد و توانش دو چندان می گردد . سینه اش از اعتماد به نفس سرشار می شود . این قبیل آدم های دوست داشتنی روح بزرگ و نگاه زیبایی به همه چیز دارند و درکنارشان می توان زیبایی های زندگی و توانمندی ها و خوبی های آدم ها را بیشتر و بهتر درک ولمس کرد و به آینده بیش از پیش امیدوار بود و درک و فهم مثبتی از دردها و گرفتاری ها پیدا کرد .

حالا حساب کنید که اگر هر یک از این دو دسته از آدم ها تریبونی و بلندگویی و قلم و سایتی پیدا کنند و قدرت و موقعیتی نصیب شان شود ، چقدر می توانند دنیا و زندگی مردم را جهنمی و کشورمان را سیاه و ظلمانی و کانون بدبختی ها نشان بدهند و فقط به بن بست ها و محدودیت ها و ناتوانی ها و نادانی ها و خطرات و انحرافات اشاره کنند و ذهن ها را قفل و روح ها را سرگردان سازند و یا این که با افکار متعالی و مثبت خود و رحمت جهانگستر الهی ، روح امید و نشاط و عشق و حرکت و تلاش سازنده و خوش بینی و مثبت اندیشی و مقاومت در برابر تیرگی ها را ترویج خواهند نمود و با تقویت خوبی ها و پاکی ها و نورانیت آدم ها به جنگ بدی ها و پستی ها و ابعاد تیره انسان و جهان خواهند رفت .

 ما دارای انرژی حیاتی بسیار وسیع و قدرتمندی هستیم . این انرژی عجیب و عظیم در کلمات ما ذخیره شده و ما می توانیم با امواج کلمات و تعابیر انرژی بخش و مثبتی که به خود و خانواده و اطرافیان خود می فرستیم ، ده ها و صدها نفر را شارژ کنیم و به آنها شور و حرکت و امید و نشاط ببخشیم و به تدریج فضای زندگی را متحول سازیم . هرچند ما بیشتر متخصص انتقاد از عالم و آدم هستیم و عیب و ایرادهایی را هم که نیستند و وجود خارجی ندارند می بینیم و می سازیم و به همه تعمیم می دهیم ؛ ولی بیشتر از آن می توانیم دلسوزانه و با محبت و معرفت ، به جای تمرکز بر مشکلات به راه حل ها و بشارت ها بیندیشیم و بیشتر از آه و ناله و اندیشه و همدردی ، گام مثبتی برداریم . هیچ فرد بدذاتی در عالم وجود ندارد . هیچ قیافه و مکان و روز و ساعتی نحس نیست . ما می توانیم به جای سرکوفت زدن به این و مذمت آن و تمسخر آن دیگری ، دست گرفتاری را بگیریم و اگر طبیبی دلسوز و حاذق و درمانگر دردها نیستیم ، سنگ صبور دردمندان باشیم ولی هرگز نمک پاش دلهای زخمی شدن هنر نیست .

 منفی بافی و مثبت اندیشی در دراز مدت به نوعی خلق و خوی و تیپ شخصیتی و فرهنگ اجتماعی و  سبک زندگی تبدیل می شود و از فردی به فرد دیگر منتقل می شود . به نظر روانشناسانی مثل آرون بک، آلبرت الیس و مخصوصا مارتین سلیگمن ،تفکر منفی امری ذاتی و سرشتی نیست بلکه تمرینی و تدریجی و آموختنی و مسری است و ما همان گونه که منفی بافی را یاد می گیریم و منفی بافانه امور را تحلیل و تفسیر می کنیم ؛ همان گونه با منفی بافی زندگی می کنیم  و تصمیم می گیریم و منتظر اتفاقات تلخ تری در زندگی هستیم ؛ هم چنان هم می توانیم مثبت اندیشی را بیاموزیم و به کار ببریم و جزء زندگی خود سازیم و  حال و هوای زندگی خود و دیگران را آن گونه که شایسته است متحول گردانیم .

 همه روانشناسان به الهام از انبیا و اولیا و کتب آسمانی مخصوصا قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع) مثبت اندیشی را ترویج می کنند و آن را جزء لاینفک یک زندگی سالم و موفق می دانند و منفی بافی را بیماری مسری خطرناکی می دانند که اگر درمان نشود فرد و جامعه و فرهنگ مردم فلج خواهد شد ؛ ولی نهایت تاسف و کج فهمی و منفی بافی این که برخی از کسانی که به فرهنگ « نمی توانم و نمی شود و از اول همین طور بوده » عادت کرده اند  و از بیماری های فرهنگی مزمن لذت می برند و به آنها افتخار می کنند و کسانی که نتوانسته اند جاذبه های مثبت دین و زندگی را کشف و فهم و لمس کنند و ذوقی و هنری و محبوبیت و خلاقیتی و ابتکار عملی  از خود نشان دهند  و از رافت و رحمت و عشق و امداد و عنایات حضرت حق دور و محروم افتاده اند ، به شدت با تفکر مثبت و انرژی مثبت و مثبت اندیشی و هر نوع اندیشه مثبت و راهگشا مخالفند و چنین مباحثی  را اراجیف سرمایه داران و افکاری استعماری و ضد دینی می پندارند  !! اینان سوراخ دعا را گم کرده و جای مباحث را با هم خلط کرده و به غلط خیال می کنند که مثبت اندیشی یعنی لبخند زدن به روی دزدان و جانیان و تجاوزگران و مثبت اندیشی یعنی خیال بافی و حماقت افراطی و انکار فقر و فساد و ظلم جهانی و نفی جهاد و مبارزه ! مثل آنان مثل این ضرب المثل است که نقل کنند به کچل گفتند چرا زلف نمی گذاری گفت من از این قرتی بازی ها خوشم نمی آید !!

مرغی که خبر ندارد از آب زلال         منقار در آب شور دارد همه سال

 تو درون چاه رفتستی ز کاخ        چه گنه دارد جهان های فراخ

پیش چشمت داشتی آینه کبود      زان سبب عالم کبودت می نمود

 کوی نومیدی مرو امید هاست      سوی تاریکی مرو خورشید هاست

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. راهیان نور امسال رنگ و بوی مدافعان حرم به خود می گیرد - 90,198 بازدید
 2. دانلود رایگان کتاب عشق شیرین -۲۵۰صفحه-PDF - 56,199 بازدید
 3. تماس با ما - 40,905 بازدید
 4. دانلود/ آهنگ ماموریت سخت با صدای حامد زمانی + متن شعر - 36,652 بازدید
 5. درآمد علیخانی از «ماه عسل» چقدر است؟ - 30,981 بازدید
 6. به موج وبلاگی «من عاشق محمدم»بپیوندیم - 29,012 بازدید
 7. گلچینی از مطالب ارسالی به کمپین “دفاع از پاسپورت ایرانی” - 28,537 بازدید
 8. واکنش احمدی مقدم به تکذیبیه احمدی نژاد - 26,704 بازدید
 9. تعرفه تبلیغات در روایت نو - 25,396 بازدید
 10. گزارش تصویری فراخوان ” من، کلاس و معلم مهربانم “ - 25,029 بازدید
 11. اعلان جنگ شورای امر به‌ معروف به چشمان «فتنه‌ انگیز»! - 24,686 بازدید
 12. درباره ما - 24,320 بازدید
 13. نتیجه ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی چه شد؟ - 24,000 بازدید
 14. داستان زندگی مادر امام زمان (عج) نمایش رادیویی شد - 23,687 بازدید
 15. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۷۹ - 23,233 بازدید
 16. نظر برخی وبلاگ نویسان استان البرز در مورد حماسه ۹ دی - 23,017 بازدید
 17. آزاد اندیشی یعنی رقص روی سن دانشگاه؟ - 22,559 بازدید
 18. افزایش سرعت فایرفاکس با استفاده از تکنیک HTTP Pipelining - 22,444 بازدید
 19. شاگرد ساوجبلاغی میرزای کلهر - 22,428 بازدید
 20. سخنرانی رئیس‌جمهور در بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی آغاز شد - 14,670 بازدید
 21. با رعایت این نکات، همیشه موهای زیبا داشته باشید - 13,296 بازدید
 22. موج وبلاگی:محکومیت سکوت غرب در قبال شهادت ۳مسلمان - 12,185 بازدید
 23. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۸۱ - 12,166 بازدید
 24. طول انگشتان دست چه چیزی درباره شما می‌گویند؟ - 12,104 بازدید
 25. یامهدی (عج) - 12,104 بازدید
 26. شیرینی زندگی با طعم شیرینی - 12,045 بازدید
 27. سفرای ایرانی خلیج فارس را ترک کنند - 11,972 بازدید
 28. بهترین تغذیه در زنگ تفریح مدرسه - 11,926 بازدید
 29. پیکرهای چهار شهید مدافع حرم در قم تشییع می شود - 11,878 بازدید
 30. تفاوت حلم و صبر… - 11,738 بازدید

مضجع شریف امام رضا(ع) غبار روبی شد

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

آقایان در این دولت ۷۵۰ هزار تن پالم وارد می کردند

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

شکایت ۲ میلیارد تومانی آلمانی ها از فدراسیون فوتبال ایران

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

آرزوی سلامتی عقیلی برای بازیکن سابق سپاهان+عکس

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

روزنامه ایران مجرم شناخته شد

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

عکس‌هایی از شهید رضایی‌نژاد که در اینستاگرام همسرش منتشر شده +تصاویر

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

اقامه نماز رهبر انقلاب داخل ضریح مطهر امام رضا (ع) +تصاویر

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

لحظه وحشتناک مرگ کودک ۱ ساله در اثر سهل انگاری مادرش + تصاویر

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

مشاجره لفظی عوامل شبکه من و تو روی آنتن زنده +فیلم

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

چرا حجاب داشته باشیم؟

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

دلنوشته جالب مادر آرمیتا در سالروز شهادت همسرش +عکس

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

کدام ویروس در تابستان به سراغ کودکان می‌آید؟

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

کمپین کاربران شبکه‌های اجتماعی برای پیدا شدن نوزاد گمشده

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

خیلدار در تجمع و هم اندیشی نمایشگران آیینی استان البرز:مخاطبین به من و تریبون دولتی اعتقادی ندارند

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

خودکشی ساده ترین راه برای فرار از مشکلات/ بیشترین علل خودکشی در البرز ناشی از مهاجرت بی رویه به استان

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

سهم خواهی برخی احزاب از کابینه در نوع ادبیاتشان پیداست/ رئیس جمهور نباید”خویشاوند سالاری” را جایگزین “شایسته سالاری” کند

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

رای‌الیوم: عربستان فقط منتظر اعلام کناره‌گیری ملک سلمان و آغاز پادشاهی محمد بن سلمان است

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

واکنش تند پیام صادقیان به اظهارات حمید درخشان

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

جشن قهرمانی پرسپولیس در سوپر جام + تصاویر

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

تمام کارت های ملی تا پایان سال ۹۷ هوشمند می شود

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

ضرورت نظارت هر چه بیشتر بر واردات اسباب بازی/اقلامی غیر استاندارد که دنیای کودکان را تهدید می‌کند

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

مقایسه گوشی سونی اکسپریا x و گوشی گلکسی J7 pro

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

حرف‌های بهنام صفوی پس از عمل جراحی توسط پرفسور سمیعی +فیلم

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

پست معنادار علی کریمی در اینستاگرام +عکس

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

دستپاچگی وزیر امور خارجه عربستان پیش از تکرار ادعاهای همیشگی علیه ایران +فیلم

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

مجری شبکه خبر به دنبال یک گمشده +عکس

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

توضیحات مهران مدیری درباره حرف‌های سیاسی در دورهمی/ وقتی آقای کارگردان رژیم را فراموش می‌کند!

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

۱۰ روش برای سفید کردن طبیعی دندان‌ها

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

برای صبحانه بهتر است چه بخورید

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

رایزنی با برزیل برای تأسیس «مدرسه فوتبال در ایران»

۰۱ مرداد ۱۳۹۶

آرشیو