تارخ انتشار خبر: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۴
کد خبر : 79412
456 بازدید

حاج رضوان در رضوان+ تصاویر

وبگاه “فرقان” نوشت: روز بیست و چهارم بهمن ماه خبرى تمام رسانه ها را به سرعت فرا مى گیرد. عماد مغنیه ترور شد ! خبرى که در ساعات اولیه باور آن براى کسانى که عماد مغنیه را حتى در حد مطالب منتشره از او مى شناختند، بسیار دشوار بود. اما باید قبول کرد که عماد [&hellip

وبگاه “فرقان” نوشت:

روز بیست و چهارم بهمن ماه خبرى تمام رسانه ها را به سرعت فرا مى گیرد. عماد مغنیه ترور شد !

خبرى که در ساعات اولیه باور آن براى کسانى که عماد مغنیه را حتى در حد مطالب منتشره از او مى شناختند، بسیار دشوار بود. اما باید قبول کرد که عماد مغنیه مبارز افسانه اى جهان اسلام و یا به قول روزنامه اسرائیلى معاریو، چریک درجه یک جهان به شهادت رسیده است. مردى که سه دهه تمام دستگاه هاى اطلاعاتى امنیتى ازCIA و موساد گرفته تا دستگاه هاى امنیتى کشورهاى مرتجع عربى دنبال ردى از وى بودند.

دوباره به بهانه سالـــگرد شهادت مردی ازجنس نـــور، ساکت و کم حرف، مردی از تــبــار حـــــق …

مردی که کابوس سرویس های امنیتی دنیا شده بود

حاج عماد فائز محمد مغنیه(حاج رضوان)

حاج رضوان

                                                                                         آخر هم مزد خود را از سه ‌ساله ابا‌عبدالله گرفت. شب شهادتش به زیارت حضرت رقیه می‌رود، در عزاداری حرم شرکت می‌کند، غذای نذری هم می‌خورد و بعد هم در جلسه شرکت می‌کند و آخرش هم… راستی آن شب، شب شهادت رقیه بود.

 

سید شهیدان اهل قلم:غایت خلقت جهان، پرورش انسانهایی است که در برابر شدائد بر هرچه ترس و شک و تردید و تعلق است غلبه کنند و حسینی شوند.

فرزند روح الله(امام خامنه ای درباره ایشون گفتند : عماد مغنیه فرزند روح الله بود ) ! برای منِ روسیاه دعا کن .
دعام کن عاشق بشم .
دعا کن توی دلم که حرم خداست ، هیچ وقت غیر خدا رو راه ندم .
در بهشت ،سلام مارو به مولا و ارباب آقا اباعبدالله الحسین (ع) برسون.

 

 

 

حاج عماد فائز محمد مغنیه متولد ماه جولاى سال ۱۹۶۲ میلادى در روستاى طیر دبا از توابع شهرستان صور در جنوب لبنان دیده به جهان گشود. او در یک خانواده فقیر و متدین پرورش یافت. خانواده شهید عماد مغنیه مانند هزاران خانواده جنوبى دیگر به علت محرومیت جنوب لبنان براى کسب معیشت از روستاى خود به بیروت مهاجرت کرد.

او که فرزند منطقه اى نزدیک به فلسطین اشغالى بود و مصیبت هاى فلسطینیان را مشاهده کرده بود لذا بدیهى بود که یکى از مدافعان قضیه فلسطین شود. بدین ترتیب در اوایل جوانى و در سن ۱۶ سالگى (۱۹۷۹-۱۹۸۰) و براى خدمت به آرمان مقدس فلسطین به جنبش فتح پیوست و به عنوان یکى از افراد گروه ۱۷ انتخاب شد. اما وى که تمایلات دینى داشت دریافت که روح تشنه از معارف خویش با حضور در جنبش فتح سیراب نمى گردد. لذا حاج عماد به تشکیلات «الشباب المؤمن» که از اندیشه هاى انقلاب اسلامى ایران و سیدمحمد حسین فضل الله متأثر بود پیوست. بنا بر این به محض حمله اسرائیل غاصب به بیروت در سال ۱۹۸۲ و خارج کردن نیروهاى ساف (سازمان آزادى بخش فلسطین) از بیروت به گروه هایى که در منطقه خلده با اسرائیل به جنگ پرداختند و به نیروهاى خمینى معروف بودند ملحق شد. بدین ترتیب حاج عماد پس از انجام موفقیت آمیز چند عملیات به عنوان فرمانده گارد حفاظت مقامات بلند پایه حزب الله انتخاب شد و پس از آن مسئولیت عملیات ویژه حزب الله را به عهده گرفت.

در سال ۱۹۸۵ پس از ترور ناکام سید محمد حسین فضل الله توسط تروریست ها در بمب گذارى منطقه بئرالعبد که در آن برادر حاج عماد یعنى جهاد مغنیه هنگام کمک به خانواده هاى مصیبت زده به شهادت رسید، وظیفه کشف عوامل این ترور به حاج عماد مغنیه واگذار شد علاوه بر آن در نیمه دوم دهه ۸۰ شهید حاج عماد مغنیه موفق به کشف بسیارى از شبکه هاى جاسوسى در حومه بیروت شد. این شهید بزرگوار به ذکاوت شدید، اعتماد به نفس، تیزبینى، موقعیت شناسى، محتاط بودن در اعطاى اطلاعات ولو کوچک معروف بود. علاوه بر این اعتقاد وى بر اینکه خداوند جبار قویتر از اسرائیل و آمریکاست باعث شد که با تجربه خودضربات سنگینى به اشغالگران اسرائیلى وارد کند و باعث ایجاد رعب و وحشت در میان اشغالگران صهیونیست شود.

image

حاج عماد مغنیه براى مقام و منزلت کار نمى کرد و با این که عملیات هاى زیادى را رهبرى کرده بود با نیت صادقانه و خالص براى خدا جهاد مى کرد و خلوص او باعث شد که نزدیک به ۳۰ سال دشمن او را تعقیب کند ولى این تعقیب ها بى فایده بماند تا حدى که دشمن به او لقب روباه داد. او با عشق به خدا و اهل بیت و براى آزادى ملت خویش کار مى کرد و همواره آماده شهادت بود و به حق مى توان گفت که حاج عماد در طول زندگى خود یک شهید زنده بود.زحمت هاى ربع قرن شهید عماد مغنیه منجر به آزادى جنوب لبنان شد و اوج مردانگى و شجاعت و رشادت و حکمت این فرمانده در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ آشکار گردید. این جنگ که به شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستى- به گفته خودشان در بیانیه وینوگراد- منجر شد تلاش براى ترور حاج عماد مغنیه را تشدید کرد.بالاخره خون حاج عماد ریخته شد اما نه بر زمین بلکه بر دست خداوند زیرا خداوند متعال محافظ خون وى خواهد بود و اجازه نخواهد داد خون این شهید پایمال شود و در نهایت خون این شهید هزاران هزار عماد مغنیه در سراسر کشورهاى جهان به وجود خواهد آورد.

ا خروج نیروهاى فلسطینى از لبنان در سال ۱۹۸۲ با نظارت نیروهاى بین المللى از آمریکا، فرانسه و ایتالیا و کوچ اجبارى به تونس، نیروهاى لبنانى فتح در لبنان باقى ماندند.در همین اثنا جنبش هاى شیعى لبنان با حمایت انقلاب تازه به پیروزى رسیده ایران در حال رشد و شکوفایى و آغاز تحولى در عرصه مبارزه بودند. عماد مغنیه و تنى چند از دوستانش به همین جریان پیوستند و این آغاز زندگى جدیدى براى عماد بود. در همین ایام و پس از خروج نیروهاى فلسطینى از لبنان، نیروهاى اسرائیلى تا بیروت پیشروى کردند.

نیروهاى چند ملیتى به رهبرى آمریکا از لبنان رفتند و چراغ سبزى به متحدین خود دادند تا آنها آزاد باشند و هر توحشى را خواستند براحتى مرتکب شوند. فالانژ هاى مسیحى در همین حمایت ها و با هماهنگى کامل با ارتش اسرائیل وارد اردوگاه هاى فلسطینى صبرا و شتیلا شدند و جنایتى را مرتکب شدند که تا ابد لکه ننگ آن بر پیشانى مجریان و حامیانش خواهد ماند. این اتفاق برخلاف توافقى بود که براساس آن نیروهاى فلسطینى حاضر به ترک بیروت و تسلیم سلاح هاى خود شده بودند.

ارتش اسرائیل در عملیات به اصطلاح صلح براى جلیله تا بیروت پیشروى کرد ولى در بیروت غربى در منطقه اى به نام خلده که مقاومت مؤمنانه اى شکل گرفته بود متوقف شد. این آغاز یک حرکت بود، حرکتى که بعدها اسطوره شکست ناپذیرى ارتش اسرائیل را شکست.
در ۱۸ آوریل ۱۹۸۳ سفارت آمریکا در منطقه بیروت غربى مورد حمله قرار گرفت. راننده یک کامیون سیاه رنگ به ساختمان هفت طبقه سفارت آمریکا نزدیک شد. صداى انفجارى مهیب سرتاسر بیروت را لرزاند. خبر به سرعت مخابره شد.در آن روز رابرت آمیس، رئیس سابق نمایندگى سازمان سیا در لبنان با هشت مأمور مخفى سازمان سیا در یکى از اتاق هاى سفارت که روبروى مدیترانه باز مى شد جلسه تشکیل داده بود؛ همه آنها کشته شدند. ضربه مهلکى براى آمریکایى ها بود اما این تازه شروع کار بود.

image

حضور تفنگداران دریایى آمریکا در قالب نیروهاى چندملیتى قرار بود عاملى براى تثبیت اوضاع و پایان جنگ هاى داخلى باشد اما در عمل هرگز اینطور نشد.

در پى درگیرى شیعیان بیروت با فالانژهاى دست راستى ارتش وارد ماجرا شد و از آنجایى که بین فرماندهان ارتش و فالانژها ارتباطى عمیق وجود داشت، با این که فالانژها مقصر اصلى بودند و آنها در ابتدا به جوانانى که در ایام پنجمین سالگرد ربوده شدن امام موسى صدر تجمع کرده بودند، تیراندازى کرده و چند نفرى زخمى و یک تن را به شهادت رسانده بودند؛ اما ارتش به حالت آماده باش درآمد و در حمایت از نیروهاى فالانژ وارد درگیرى شد. نبرد سختى در ۴ روز درگرفت؛ ارتش با حمایت تجهیزات و مشاورین آمریکایى توانست کنترل قسمتى از شهر را به دست گیرد اما موفق نشد به حومه جنوبى بیروت (ضاحیه) وارد شود. اتفاق بعدى درگیرى نیروهاى مسیحى با دروزى ها بود. درگیرى خونینى بود و نیروهاى دروزى به سرعت پیشروى کردند؛ آنها به آخرین نقاط حضور نیروهاى ارتش در کوهستان هاى شوف رسیدند و این منطقه دروازه ورودى به منطقه مسیحى نشین بیروت، بعبدا در جنوب شرقى شهر بود. ارتش از آمریکایى ها کمک خواست، آمریکایى ها هم وارد معرکه شدند و ناو ویرجینیا شروع به گلوله باران نقاط مشخص شده کرد. ناوگان هوایى هم به کمک آمد.

آمریکایى ها ظاهر بى طرفى خود را هم از دست دادند و به عنوان متحد مسیحیان شناخته شدند. زیرا آنها در حقیقت مأمورین اجراى سیاست هاى آمریکا در منطقه بودند. مدتى بعد از این حوادث در صبحدم یک روز آفتابى ماه اکتبر انفجار مهیبى شهر بیروت را لرزاند و صداى انفجار در تمام شهر شنیده شد. ساختمان ۴ طبقه بتونى فرودگاه بیروت که به عنوان مقر نیروهاى آمریکایى (مارینز) استفاده مى شد با خاک یکسان شد. تنها شاهد زنده این ماجرا یک درجه دار بود که حادثه را اینگونه تعریف کرد: «یک کامیون بنز زردرنگ از پارکینگ مقر نیروهاى دریایى به سوى ساختمان پیچید و یکباره گاز داد و با حداکثر سرعت خود را به ساختمان کوبید.» او چهره راننده کامیون را کاملاً در خاطر داشت. «او مستقیم به من نگاه مى کرد و لبخند مى زد.‎/.»کارشناسان اف بى آى گفتند این بزرگترین انفجار غیراتمى بعد از جنگ جهانى دوم بوده است. کامیون حامل ۶۰۰۰ کیلوگرم ماده منفجره بوده است. حتى بعدها نظر خود را اینگونه اصلاح کردند: حداقل ۶۰۰۰ کیلوگرم. ۲۶۹ تفنگدار آمریکایى کشته شدند. بعد از جنگ ویتنام تا امروز، این تعداد کشته شدگان آمریکایى در یک عملیات بى سابقه بوده است.۲۰ ثانیه بعد از این انفجار، مقر نیروهاى کماندویى فرانسه نیز مورد حمله قرار گرفت و ۵۸ چترباز کشته شدند.تحقیقات آمریکایى ها درست مثل عملیات قبلى به هیچ نتیجه اى نرسید و آنها شروع به فرافکنى کردند و هر که را مى شد از فلسطینى ها تا ایرانى ها، سورى ها و شوروى ها را مقصر حادثه معرفى کردند.

ساعاتى بعد از این دو عملیات یک نفر با خبرگزارى فرانسه در بیروت تماس گرفت و با نام جهاد اسلامى چنین گفت: ما سربازان خدائیم. ما نه ایرانى هستیم، نه سورى و نه فلسطینى، بلکه مسلمانیم و از فرامین قرآن اطاعت مى کنیم. جهاد اسلامى قبل از این، مسئولیت عملیات سفارت آمریکا را نیز بر عهده گرفته بود. آنها قبل تر هشدار داده بودند دست به اعمال خشن ترى خواهند زد. اسرائیلى ها بعدها ادعا کردند که از حمله آگاه بودند و قدرت دستگاه اطلاعاتى خود را بیش از دستگاه هاى آمریکایى دانستند.

اما جالب این بود که ۱۰ روز بعد از این عملیات باز هم یک کامیون پر از مواد منفجره به ساختمان فرماندهى اسرائیل در شهر صور حمله کرده و ساختمان فرماندهى اسرائیل را منفجر کرد. در این حادثه ۳۰ سرباز اسرائیلى کشته شدند. هواپیماهاى اسرائیلى شروع به بمباران اردوگاه هاى فلسطینى در شرق لبنان کردند. کار به اینجا هم ختم نشد. آنها روستاهاى جنوب لبنان را هم بمباران کردند. درحالى که دولت اسرائیل رسماً اعلام کرد براى اثبات این که اهالى این روستا در این عملیات همکارى داشته اند، هیچ دلیلى وجود ندارد.

در سال ۱۹۸۵ روزنامه النهار بیروت با چاپ عکسى از یک مرده درون کفن به شایعات مربوط به سرنوشت ویلیام باکلى پایان داد. همراه با این عکس پیامى نیز براى روزنامه فرستاده شد و در آن اعلام شده بود که جسد باکلى را با صد زندانى فلسطینى مبادله مى کنیم. ویلیام باکلى افسر نیروهاى مخصوص هوابرد بود که به سیا منتقل شده بود. او در سال ۱۹۶۰ در جنگ ویتنام شرکت و در سال ۱۹۶۵ رسماً به سیا منتقل شد، باکلى در کشورهایى مانند مصر، پاکستان و زئیر به عنوان مأمور سیا کار کرده بود. آخرین سمت او رئیس ایستگاه بیروت و مسئول بخش خاورمیانه اى سیا بود. در ماه مارس ۱۹۸۴ توسط نیروهاى جهاد اسلامى به اسارت گرفته شد. این عملیات بسیار پیچیده بود. طراحان عملیات در جمع آورى اطلاعات و طرح ریزى و نگهدارى اسیر خود نهایت دقت و تلاش را به خرج داده بودند. این نوع عملیات در نوع خود بى نظیر و بى سابقه بود.

منابع غربى عماد مغنیه را مغز متفکر و فرمانده این عملیات معرفى کردند.
نوع عملیات هایى که عماد مغنیه طراحى مى کرد، همه از پیچیدگى هاى خاص و ابتکار و نوآورى برخوردار بود.
این موضوع خشم اسرائیلى ها و آمریکایى ها را برانگیخت و موجب شد اتهام هاى زیادى از طرف آنها به عماد مغنیه وارد شود. در هر جاى دنیا که عملیات و یا انفجارى رخ مى داد، غربى ها بلافاصله حادثه را به عماد مغنیه و سازمان جهاد اسلامى نسبت مى دادند. ضربات وارده از سوى عماد مغنیه به آمریکایى ها و اسرائیلى ها براى آنها بسیار سنگین بود. به همین دلیل آمریکا و دوستان همپیمانش حتى در کشورهاى عربى مثل سعودى، مصر، اردن و.‎/‎/ کینه اى عمیق از حاج عماد در دل داشتند.

او در صدر لیست ۲۵ نفره تحت تعقیب FBI قرار داشت. ابتدا جایزه اى که براى دستگیرى وى تعیین کردند، پنج میلیون دلار بود. این رقم بعدها به ۲۵ میلیون دلار افزایش یافت. به همین دلیل او ناچار شد تا یک زندگى کاملاً مخفى را پیش بگیرد. اما با وجود این ، بارها سازمان هاى اطلاعاتى دست به ترور او زدند؛ در یکى از همین موارد شخص جاسوسى با برادر حاج عماد که تاجرى موفق بود، ارتباط برقرار کرد. تا از این طریق بتوانند به حاج عماد دسترسى پیدا کند.

او مطرح کرده بود یک محموله سلاح قاچاق دارد که از سرزمین هاى اشغالى آورده شده و مى خواست به بهانه فروش محموله با عماد قرار ملاقات بگذارد. آنها در ترورى ناموفق فؤاد مغنیه برادر حاج عماد را به شهادت رساندند.

عماد مغنیه به عنوان یک مغز متفکر عملیات هاى نظامى – امنیتى هیچگاه ۲ شب متوالى در یک منزل نبود. او مبارزى بود که همیشه در حال حرکت و تغییر مکان خود بود چرا که همیشه خطر او را تهدید مى کرد. خیلى ها که با حاج رضوان در ارتباط بودند، نمى دانستند که حاج رضوان همان عماد مغنیه، مرد افسانه اى مقاومت است.

در همین زمینه روزنامه الاخبار چاپ مصر مطلب زیبایى از یکى از رزمندگان جنگ ۳۳ روزه منتشر کرده است: «همه ما به گروه هاى هشت الى ده نفر تقسیم شده بودیم و تنها آرزوى ما آن بود که حاج رضوان شبى همسنگر ما باشد. تیزبین، کوشا و دقیق عمل مى کرد. همیشه نقطه قوت دشمن را براى ما نشانه مى گرفت و از پیروزى سخن نمى گفت. او معتقد بود پیروزى همیشه از آن حق است و مردان حق نباید به کسب میدان بیندیشند زیرا که همیشه پیروزند.

او مى گفت، باید تلاش کرد که حق را از ظالم ستاند اما نباید ظلمى در این میان به دشمن روا شود زیرا که حق ستاندن از ضعیفانى که خود طعمه ظلم شده اند، کمتر از ظلم روا کردن نیست. با دشمن سرسخت بود و با دوستان مهربان. حاج رضوان گاهى که جنگ و ستیز با دشمن به طول مى کشید ضعف و درد جسم بى رمق خود را با تکیه به دیوار و اندکى تأمل و سکوت از ما پنهان مى ساخت.

حاج رضوان روح معنویت جنگ ۳۳ روزه حزب الله لبنان بود. هیچ کس نمى دانست که این نماد عشق، این نور آفتاب، همان عماد مغنیه بود، عمادى که دشمن سال ها بود از خیال او خواب هاى آشفته مى دید. عمادى که با زیرکى اش، یاد گارها بر سینه دشمن نوشت. عمادى که تاریخ مقاومت نامش را با خامه حقیقت نوشت، حقیقتى که چون آفتاب سوزان بود و چون مهتاب تابان. همه رزمندگان جنگ ۳۳ روزه لبنان شهید مغنیه را به عنوان فرماندهى عملیات مى شناختند. هیچ کس نمى دانست که همسنگرش حاج رضوان، همان شبحى بود که دشمن سال هاست به دنبال اوست، همان شبحى که اسطوره جاودان ایستادگى حق در برابر باطل را رقم زد.»

رزمنده حزب الله در خاطراتش گفته است: «اواخر جنگ که دیگر پیروزى حزب الله و مقاومت اسلامى لبنان ورد زبان همه دنیا بود، کسى از دور با ماشین در کنار یکى از سنگرها ایستاد. حاج رضوان در این لحظه دستش در دست یکى از بچه ها گره خورده بود. آن غریبه فریاد زد حاج عماد آمده ایم که برویم به ستاد فرماندهى کل، سید حسن در انتظار شما است. همه نگاه ها به هم گره خورد، همه با سکوت از یکدیگر مى پرسیدیم این همان عماد مغنیه، شبح دست نیافتنى است هیچ کس جرأت نداشت این را از حاج رضوان بپرسد.

او با لبخندى آکنده از امید به ما گفت بچه ها ما پیروز شدیم، شما از همان اول هم به حضور من نیازى نداشتید، عقاب هاى تیزبین صحرا به بادیه گردى چون من نیاز نداشتند. درود بر شما رزمندگان اسلام، سرافراز باشید که سرافرازى اسلام در دستان شماست. با لبخندى گرم و روحى آکنده از اعتماد به آرامى از ما جدا شد تا بار دیگر یک افسانه دست نیافتنى شود.

دقت عمل و برنامه ریزى حاج رضوان در جنگ ۳۳ روزه لبنان بى نظیر بود، همیشه پیش بینى هاى او درباره دشمن درست از آن در مى آمد و ما بعد از کسب هر پیروزى به او مى گفتیم حاجى باز هم پیش بینى کردى، الحق که علم غیب دارید، او با لبخندى در پاسخ مى گفت براى رویارویى با دشمن نیازى به علم غیب نیست، کافى است به ضعف دشمن و به قدرت خود بیندیشیم. آن روز بعد از رفتن حاج رضوان هیچ کس تا صبح سخن نمى گفت، هرکس با خیال خود شب را به صبح رساند.»

عماد مغنیه، افسانه حق و حقیقت، هرگز براى مردن به دنیا نیامده بود، او مردى از تبار حق بود، مردى از جنس باران، مردى که تنها براى شهادت آمده بود. اشتباه نکنید، شهید مغنیه دست راست سید حسن نبود، عماد مغنیه نیروى اصلى و راهبردى حزب الله نبود، او تنها یک مرد بود، مردى که سنگینى غم را بر دوش مى کشید تا داد آه و ناله کودکان فلسطینى را، آه و اشک مادران و کودکان لبنانى را از اسرائیل و از آمریکا و از همه هم پیمانانشان بستاند.

او همان طورى که براى ما یک هم سنگر و دوست بود، براى سید حسن یک برادر بود. نبود مغنیه هرگز ضربه دردناکى به پیکر مقاومت لبنان نیست چرا که همه مقاومت لبنان و در رأس آن سید حسن، مردان مقاومت هستند. مغنیه رفت که مغنیه دیگرى از مقاومت جایش را بگیرد و راه او را در تاریخ ادامه دهد. و داغ هاى دیگر بر قلب دشمن بنشاند.

برگرفته از نشریه میثاق

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. راهیان نور امسال رنگ و بوی مدافعان حرم به خود می گیرد - 99,224 بازدید
 2. دانلود رایگان کتاب عشق شیرین -۲۵۰صفحه-PDF - 71,903 بازدید
 3. دانلود/ آهنگ ماموریت سخت با صدای حامد زمانی + متن شعر - 51,907 بازدید
 4. تماس با ما - 50,206 بازدید
 5. درآمد علیخانی از «ماه عسل» چقدر است؟ - 39,755 بازدید
 6. به موج وبلاگی «من عاشق محمدم»بپیوندیم - 38,320 بازدید
 7. گلچینی از مطالب ارسالی به کمپین “دفاع از پاسپورت ایرانی” - 38,299 بازدید
 8. واکنش احمدی مقدم به تکذیبیه احمدی نژاد - 35,461 بازدید
 9. تعرفه تبلیغات در روایت نو - 34,268 بازدید
 10. گزارش تصویری فراخوان ” من، کلاس و معلم مهربانم “ - 34,104 بازدید
 11. درباره ما - 33,554 بازدید
 12. اعلان جنگ شورای امر به‌ معروف به چشمان «فتنه‌ انگیز»! - 33,339 بازدید
 13. نتیجه ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی چه شد؟ - 32,739 بازدید
 14. داستان زندگی مادر امام زمان (عج) نمایش رادیویی شد - 32,479 بازدید
 15. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۷۹ - 32,187 بازدید
 16. سخنرانی رئیس‌جمهور در بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی آغاز شد - 31,906 بازدید
 17. نظر برخی وبلاگ نویسان استان البرز در مورد حماسه ۹ دی - 31,818 بازدید
 18. آزاد اندیشی یعنی رقص روی سن دانشگاه؟ - 31,196 بازدید
 19. شاگرد ساوجبلاغی میرزای کلهر - 31,164 بازدید
 20. افزایش سرعت فایرفاکس با استفاده از تکنیک HTTP Pipelining - 30,609 بازدید
 21. جشنواره وبلاگ نویسی حماسه سایبری - 14,490 بازدید
 22. با رعایت این نکات، همیشه موهای زیبا داشته باشید - 13,574 بازدید
 23. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۸۱ - 12,653 بازدید
 24. یامهدی (عج) - 12,518 بازدید
 25. موج وبلاگی:محکومیت سکوت غرب در قبال شهادت ۳مسلمان - 12,486 بازدید
 26. طول انگشتان دست چه چیزی درباره شما می‌گویند؟ - 12,417 بازدید
 27. شیرینی زندگی با طعم شیرینی - 12,270 بازدید
 28. سفرای ایرانی خلیج فارس را ترک کنند - 12,268 بازدید
 29. بهترین تغذیه در زنگ تفریح مدرسه - 12,204 بازدید
 30. پیکرهای چهار شهید مدافع حرم در قم تشییع می شود - 12,143 بازدید

ماجرای نذر بی سرانجام پدر بنیتا چه بود؟/ پدربزرگ بنیتا: پلیس از ما خواست آگهی گمشدگی بنیتا را منتشر نکنیم

۲۵ تیر ۱۳۹۷

اولین فیلم منتشره از مراسم تدفین بنیتا

۲۵ تیر ۱۳۹۷

اینستاگرام مادر بنیتا داغ دار شد + عکس

۲۵ تیر ۱۳۹۷

بازیگر «ماجرای نیمروز» پیتزا را بهترین اختراع بشر نامید/ قول همراهی مهرداد صدیقیان با بچه‌های سرطانی

۲۵ تیر ۱۳۹۷

تکذیب صحبت‌های «حمید بقایی» از سوی رئیس بیمارستان بقیه الله

۲۵ تیر ۱۳۹۷

برنامه های دهه کرامت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)

۲۵ تیر ۱۳۹۷

پاسخ حرکت جدید کنگره آمریکا را خواهیم داد/ بدون توجه به خواست دیگران تقویت قدرت دفاعی را ادامه می‌دهیم

۲۵ تیر ۱۳۹۷

کشف جسد بنیتا ۸ ماهه در پاکدشت/ سارق دستگیر شد + فیلم لحظه سرقت

۲۵ تیر ۱۳۹۷

نماز جمعه اولین هفته مرداد ماه به امامت حجت‌الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

۲۵ تیر ۱۳۹۷

چرا احمدی نژاد نتوانست از بقایی عیادت کند؟+ فیلم

۲۵ تیر ۱۳۹۷

کنگره آمریکا طرح اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب کرد

۲۵ تیر ۱۳۹۷

همکاری حامد بهداد و صداپیشه «دکتر ژیواگو»/ تهامی: به اندازه موهای سرم آنونس فیلم گفتم!

۲۵ تیر ۱۳۹۷

نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی چهارم مرداد؛ پرسپولیس محکوم به پرداخت ۷ میلیارد!

۲۵ تیر ۱۳۹۷

چه کسانی بیشتر گرمازده می شوند؟/با این راهکارها گرمازدگی را بپیچانید

۲۵ تیر ۱۳۹۷

تحریم‌های جدید بسیار گسترده تر از قبل است/ مجلس، قانون جاری کشور مبنی بر توقف اجرای تعهدات ایران را اجرا نکرد/ اکنون باید پرسید تحریم‌ها شامل چه چیزی نمی‌شود؟

۲۵ تیر ۱۳۹۷

توزیع دولتی تریاک مشکلی را حل نمی کند/ جوانان به مواد مخدر صنعتی آلوده شده اند

۲۵ تیر ۱۳۹۷

تحریمی اتفاق بیفتد، هیچ پرداختی به توتال نخواهیم داشت/۱۳۰۰ نفر در وزارت نفت استخدام می‌شوند

۲۵ تیر ۱۳۹۷

ریشه درگیری‌های میانمار اعتقادی نیست

۲۵ تیر ۱۳۹۷

یوسف گم‌گشته پس از ۶ روز پیدا شد +فیلم

۲۵ تیر ۱۳۹۷

بررسی فضای مجازی و تهدید زبان فارسی در خندوانه/ خاطرات ارژنگ امیرفضلی از دوران سربازی

۲۵ تیر ۱۳۹۷

درمان غیبت چگونه است؟

۲۵ تیر ۱۳۹۷

پایتختی‌ها به اطراف تهران آمدند

۲۵ تیر ۱۳۹۷

متانول عامل مرگ ۵ تن و مسمومیت ۹۹ سیرجانی شد

۲۵ تیر ۱۳۹۷

هشدار اتحادیه عرب به اسرائیل: قدس خط قرمز است

۲۵ تیر ۱۳۹۷

خوشحال ترین مردم دنیا در کدام کشورند؟

۲۵ تیر ۱۳۹۷

روشی ساده که خستگی مفرط پاها را رفع می‌کند

۲۵ تیر ۱۳۹۷

صبحانه را مفصل بخورید تا لاغر بمانید

۲۵ تیر ۱۳۹۷

بیماران هموفیلی و«خانواده ای برای حمایت»

۲۵ تیر ۱۳۹۷

آقای قالیباف! انصرافتان از انتخابات اشتباه بود ولی آمدنتان ،اشتباه تر…!

۲۵ تیر ۱۳۹۷

مضجع شریف امام رضا(ع) غبار روبی شد

۲۵ تیر ۱۳۹۷

آرشیو