تارخ انتشار مطلب: جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۲ - ۰۶:۴۷
312 بازدید
امتیاز :

سلام کردن در قرآن

وبگاه “خورشید شیعه” نوشت: سوره انعام آیه ۵ ۴ : { وَ إِذَا جَاءَکَ الَّذِینَ یُؤْمِنُونَ بَِایَاتِنَا فَقُلْ سَلَامٌ عَلَیْکُمْ کَتَبَ رَبُّکُمْ عَلىَ‏ نَفْسِهِ الرَّحْمَهَ أَنَّهُ مَنْ عَمِلَ مِنکُمْ سُوءَ ا بجَِهَلَهٍ ثُمَّ تَابَ مِن بَعْدِهِ وَ أَصْلَحَ فَأَنَّهُ غَفُورٌ رَّحِیم} ‏چون ایمان آوردگان به آیات ما نزد تو آمدند، بگو: سلام بر شما، خدا [&hellip

وبگاه “خورشید شیعه” نوشت:

سوره انعام آیه ۵
۴ : { وَ إِذَا جَاءَکَ الَّذِینَ یُؤْمِنُونَ بَِایَاتِنَا فَقُلْ سَلَامٌ عَلَیْکُمْ کَتَبَ رَبُّکُمْ عَلىَ‏ نَفْسِهِ الرَّحْمَهَ أَنَّهُ مَنْ عَمِلَ مِنکُمْ سُوءَ ا بجَِهَلَهٍ ثُمَّ تَابَ مِن بَعْدِهِ وَ أَصْلَحَ فَأَنَّهُ غَفُورٌ رَّحِیم} ‏چون ایمان آوردگان به آیات ما نزد تو آمدند، بگو: سلام بر شما، خدا بر خویش مقرر کرده که شما را رحمت کند، زیرا هر کس از شما که از روى نادانى کارى بد کند، آن گاه توبه کند و نیکوکار شود، بداند که خدا آمرزنده و مهربان است‏.

سوره حشر آیه ۲۳ : { هُوَ اللَّهُ الَّذِى لَا إِلَاهَ إِلَّا هُوَ الْمَلِکُ الْقُدُّوسُ السَّلَامُ الْمُؤْمِنُ الْمُهَیْمِنُ الْعَزِیزُ الْجَبَّارُ الْمُتَکَبرُِّ سُبْحَانَ اللَّهِ عَمَّا یُشْرِکُون‏ }  او اللَّه است که هیچ معبودى جز او نیست ملک و منزه است، سلام و ایمنى دهنده است ، مسلط و مقتدر است ، جبار و متکبر است، آرى اللَّه منزه است از آن شرک‏ها که برایش می ‏ورزند.

سوره طه آیه ۴۷ : { فَأْتِیَاهُ فَقُولَا إِنَّا رَسُولَا رَبِّکَ فَأَرْسِلْ مَعَنَا بَنىِ إِسْرَ ءِیلَ وَ لَا تُعَذِّبهُْمْ قَدْ جِئْنَاکَ بَِایَهٍ مِّن رَّبِّکَ وَ السَّلَامُ عَلىَ‏ مَنِ اتَّبَعَ الهُْدَى‏ } بنابراین [بدون بیم و هراس‏] به سوى او بروید و بگویید : ما دو نفر فرستاده پروردگار تو هستیم، پس بنی ‏اسرائیل را [از قید بندگى و بردگى خود آزاد کرده‏] با ما روانه کن و آنان را شکنجه مکن، به راستى ما از سوى پروردگارت معجزه ‏اى آورده ‏ایم و سلام بر آن کسى که از هدایت پیروى نماید.

سوره نور آیه ۶۱ : {  فَإِذَا دَخَلْتُم بُیُوتًا فَسَلِّمُواْ عَلىَ أَنفُسِکُمْ تحَِیَّهً مِّنْ عِندِ اللَّهِ مُبَرَکَهً طَیِّبَهً کَذَالِکَ یُبَینِ‏ُّ اللَّهُ لَکُمُ الاَْیَاتِ لَعَلَّکُمْ تَعْقِلُون‏ } و چون به خانه‏ اى داخل شوید بر یکدیگر سلام کنید. این تحیتى است مبارک و پاکیزه از جانب خدا. خدا آیات را براى شما این چنین بیان می ‏کند، باشد که تعقل کنید.

سوره نور آیه ۶۱ : پس هر گاه در خانه ‏ها درآئید بر خودتان (برخى بر برخى دیگر) سلام کنید و درود فرستید (ناگفته نماند: فَسَلِّمُوا عَلى‏ أَنْفُسِکُمْ «بر خودتان سلام کنید و درود فرستید» مانند فَاقْتُلُوا أَنْفُسَکُمْ «س ۲ ى ۵۴ پس خود را یعنى یکدیگر را بکشید» میماند، و برخى گفته‏ اند: مراد از سلام و درود بر خود، سلام و درود بر اهل بیت خود است) سلام و درود فرستادنى که از نزد (بامر و فرمان) خدا است سلام و درودى که با برکت و افزونى و پاکیزه و نیکو باشد (که شخص از شنیدن آن خوشنود گردد، مولانا امیر المؤمنین «صلوات اللَّه علیه» فرموده: هر یک از شما که به منزل خود درآید باید بر اهل آن چنین سلام کند و درود فرستد: السلام علیکم «درود بر شما» و اگر کسى در آن منزل نباشد بگوید: السلام علینا من ربنا «از جانب پرودگارمان درود بر ما» و باید هنگام دخول بمنزل خود قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ «س ۱۱۲ ى ۱» بخواند که آن فقر و درویشى را از میان می برد) این چنین (که بیان شد) خدا آیات و احکام (خود) را براى شما بیان میکند تا شما (آنها را) درک کنید و دریابید (در آنها تدبیر و اندیشه نمائید)

سوره یونس آیه ۹ و ۱۰ : {إِنَّ الَّذِینَ ءَامَنُواْ وَ عَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ یهَْدِیهِمْ رَبهُُّم بِإِیمَانهِِمْ تَجْرِى مِن تحَْتهِِمُ الْأَنْهَرُ فىِ جَنَّاتِ النَّعِیم‏ (۹) دَعْوَئهُمْ فِیهَا سُبْحَانَکَ اللَّهُمَّ وَ تحَِیَّتهُُمْ فِیهَا سَلَامٌ وَ ءَاخِرُ دَعْوَئهُمْ أَنِ الحَْمْدُ لِلَّهِ رَبّ‏ِ الْعَلَمِین‏ (۱۰) } (۹) آنانى که ایمان آورده و کارهاى پسندیده کرده ‏اند، خدایشان آنها را به بهشتهاى پر از نعمتى هدایت می ‏فرماید که نهرها از زیر درختانش جارى است.(۱۰) دعایشان در آنجا این است: خدایا! تو منزّهى و درودشان سلام است و پایان دعایشان این است: حمد، مخصوص خداى جهانیان است.

سوره هود آیه ۶۹ : { وَ لَقَدْ جَاءَتْ رُسُلُنَا إِبْرَاهِیمَ بِالْبُشْرَى‏ قَالُواْ سَلَامًا قَالَ سَلَامٌ فَمَا لَبِثَ أَن جَاءَ بِعِجْلٍ حَنِیذ } فرستاده‏ هاى ما به دادن مژده نزد ابراهیم آمدند. گفتند: سلام. او هم پاسخ داد: سلام. چیزى نگذشت که گوساله بریانى براى آنها آورد.

سوره ابراهیم آیه ۲۳ : { وَ أُدْخِلَ الَّذِینَ ءَامَنُواْ وَ عَمِلُواْ الصَّالِحَتِ جَنَّاتٍ تجَْرِى مِن تحَْتهَِا الْأَنهَْارُ خَلِدِینَ فِیهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ تحَِیَّتهُُمْ فِیهَا سَلَام‏ } اهل ایمان و اعمال پسندیده را در بهشتهایى وارد می ‏کنند که نهرها از زیر درختانش جارى است و با اجازه پروردگارشان براى همیشه در آن می ‏مانند. درود گفتن آنها در آنجا سلام است.

سوره حجر آیه  ۵۲ : { إِذْ دَخَلُواْ عَلَیْهِ فَقَالُواْ سَلَامًا قَالَ إِنَّا مِنکُمْ وَجِلُون‏ } همان مهمان هائى که به هنگام ورود بر حضرت ابراهیم سلام کردند. حضرت ابراهیم به ایشان فرمود: ما از شما بیمناکیم‏.

سوره حجر آیه  ۵۲ : که چون بر او داخل شده و درآمدند گفتند: سلام و درود بر تو (و اینکه فرشتگان را ضیف و مهمانان نامیده براى آنست که آنها بشکل و مانند مهمان بودند) ابراهیم (پس از جواب سلام چون بسیار مهمان دوست بود بی ‏درنگ گوساله‏ اى کشت و پخته نزد آنان گذارد، آن گاه دید ایشان دست بسوى آن دراز نمی کنند، گمان کرد دشمن اویند، زیرا اگر مهمان در خانه میزبان غذاء و خوردنى نمی خورد مردم آن را دلیل بر دشمنى او با میزبان میدانستند، از اینرو) گفت: ما از شما ترسانیم‏

سوره نحل آیه ۳۲ : { الَّذِینَ تَتَوَفَّئهُمُ الْمَلَئکَهُ طَیِّبِینَ یَقُولُونَ سَلَامٌ عَلَیْکُمُ ادْخُلُواْ الْجَنَّهَ بِمَا کُنتُمْ تَعْمَلُون‏ } پرهیزکاران آنانند که فرشتگان (ملک الموت و همراهانش که فرشتگان رحمت و مهربانى هستند) ایشان را قبض روح نموده و جانشان را می گیرند در حالى که (از پلیدى شرک و معصیت) پاک و پاکیزه‏ اند (و روز رستاخیز) فرشتگان (به ایشان) می گویند: سلام و درود بر شما باد به بهشت درآئید به سبب آنچه (اطاعت و فرمانبرى که در دنیا) می کردید.

سوره مریم آیه ۴۷ : { قَالَ سَلَامٌ عَلَیْکَ سَأَسْتَغْفِرُ لَکَ رَبىّ‏ِ إِنَّهُ کاَنَ بىِ حَفِیًّا } ابراهیم گفت: سلام بر تو. از پروردگارم براى تو طلب آمرزش می ‏کنم زیرا که او به من مهربان است.

سوره مریم آیه ۴۷ : ابراهیم (چون دید آزر بسیار خشمناک شده) گفت: درود بر تو (من تو را وداع کرده و بدرود می گویم) بزودى از پروردگارم براى تو (اگر دست از بت پرستى بردارى و توبه و بازگشت نمایى) آمرزش (گناهانت را) میخواهم (و امیدوارم دعاء و درخواست مرا روا سازد) که هر آینه او به من بسیار مهربان است.‏

سوره مریم آیه۶۱  و ۶۲ : { جَنَّاتِ عَدْنٍ الَّتىِ وَعَدَ الرَّحْمَانُ عِبَادَهُ بِالْغَیْبِ إِنَّهُ کاَنَ وَعْدُهُ مَأْتِیًّا (۶۱) لَّا یَسْمَعُونَ فِیهَا لَغْوًا إِلَّا سَلَامًا وَ لهَُمْ رِزْقُهُمْ فِیهَا بُکْرَهً وَ عَشِیًّا (۶۲)} ۶۱- (پس از آن بهشت را وصف نموده و چگونگیش را بیان کرده میفرماید: آن بهشتى را که توبه کنندگان از گناهان در آن درآیند) داراى بهشتها و باغهایى براى اقامت و ماندن همیشگى است که خداى بسیار بخشنده بندگانش را در حالى که آن بهشتها از ایشان پنهان ‏اند (آنها را در دنیا نمی ‏بینند) وعده داده، محقّقا وعده او آینده است‏
۶۲- در آن بهشتها سخن بیهوده و هرزه نمی شنوند لیکن سلام و درود (از فرشتگان یا از یکدیگر) را می شنوند، و براى آنان در آن بهشتها رزق و روزیشان بامداد و شبانگاه (همیشه) است (چون در آنجا خورشید و ماه نیست تا شب و روز باشد)

سوره فرقان آیه  ۷۵ : { أُوْلَئکَ یجُْزَوْنَ الْغُرْفَهَ بِمَا صَبرَُواْ وَ یُلَقَّوْنَ فِیهَا تحَِیَّهً وَ سَلَمًا }  به این چنین بندگانى غرفه‏ هاى عالى در بهشت به پاداش صبر و استقامتشان در راه دین عنایت فرموده می ‏شود و در آنجا دیدارها توأم با سلام و تحیّت و احترام است.

سوره احزاب آیه ۴۴ : { تحَِیَّتُهُمْ یَوْمَ یَلْقَوْنَهُ سَلَامٌ وَ أَعَدَّ لهَُمْ أَجْرًا کَرِیمًا } تحیت مؤمنان در آن روزى که (رحمت و پاداش) خدا را ملاقات می ‏کنند سلام است. و خدا پاداش پر ارزشى براى مؤمنین آماده کرده است‏

سوره احزاب آیه ۴۴ : تحیّت مؤمنان (یعنى زنده باد آنها) به یکدیگر در روزى که به لقاى ثواب خداوندى نایل می ‏شوند سلام است (یعنى گویند از تمام آفات سلامت باشید) (یا تحیت ملائکه و ملک الموت در موقع قبض روح و انتقال مؤمن و نیل به لقاى رحمت خدائى سلام است یعنى به او سلامت باد می ‏گویند) و خداوند براى آنها ثواب جزیل و پاداش نیک دائم در آخرت مهیا و آماده فرموده است‏.

سوره واقعه آیات ۱ الی ۲۶ : { إِذَا وَقَعَتِ الْوَاقِعَهُ(۱)لَیْسَ لِوَقْعَتهَِا کاَذِبَهٌ(۲)خَافِضَهٌ رَّافِعَهٌ(۳)إِذَا رُجَّتِ الْأَرْضُ رَجًّا(۴)وَ بُسَّتِ الْجِبَالُ بَسًّا(۵)فَکاَنَتْ هَبَاءً مُّنبَثًّا(۶)
وَ کُنتُمْ أَزْوَاجًا ثَلَاثَهً(۷)فَأَصْحَابُ الْمَیْمَنَهِ مَا أَصحَْابُ الْمَیْمَنَهِ(۸)وَ أَصحَْابُ المَْشَْمَهِ مَا أَصحَْابُ المَْشَْمَهِ(۹)وَ السَّابِقُونَ السَّابِقُونَ(۱۰)أُوْلَئکَ الْمُقَرَّبُونَ(۱۱)فىِ جَنَّاتِ النَّعِیمِ(۱۲)
ثُلَّهٌ مِّنَ الْأَوَّلِینَ(۱۳)وَ قَلِیلٌ مِّنَ الاَْخِرِینَ(۱۴)عَلىَ‏ سُرُرٍ مَّوْضُونَهٍ(۱۵)مُّتَّکِِینَ عَلَیهَْا مُتَقَبِلِینَ(۱۶)یَطُوفُ عَلَیهِْمْ وِلْدَانٌ مخَُّلَّدُونَ(۱۷)بِأَکْوَابٍ وَ أَبَارِیقَ وَ کَأْسٍ مِّن مَّعِینٍ(۱۸)
لَّا یُصَدَّعُونَ عَنهَْا وَ لَا یُنزِفُونَ(۱۹)وَ فَاکِهَهٍ مِّمَّا یَتَخَیرَُّونَ(۲۰)وَ لحَْمِ طَیرٍْ مِّمَّا یَشْتهَُونَ(۲۱)وَ حُورٌ عِینٌ(۲۲)کَأَمْثَالِ اللُّؤْلُو الْمَکْنُونِ(۲۳)جَزَاءَ بِمَا کاَنُواْ یَعْمَلُونَ(۲۴)
لَا یَسْمَعُونَ فِیهَا لَغْوًا وَ لَا تَأْثِیمًا(۲۵)إِلَّا قِیلًا سَلَامًا سَلَامًا(۲۶) }

هنگامى که واقعه [بسیار عظیم قیامت‏] واقع شود، (۱)که در واقع شدنش دروغى [در کار] نیست، (۲)پست کننده [کافران‏] و رفعت دهنده [مؤمنان‏] است. (۳)هنگامى که زمین به شدت لرزانده شود، (۴)و کوه ها درهم کوبیده وریز ریز شوند. (۵)در نتیجه غبارى پراکنده گردد، (۶)وشما سه گروه شوید: (۷)سعادتمندان، چه بلند مرتبه ‏اند سعادتمندان! (۸)و شقاوتمندان، چه دون پایه ‏اند شقاوتمندان! (۹)و پیشى گیرندگان [به اعمال نیک‏] که پیشى گیرندگان [به رحمت و آمرزش‏] اند، (۱۰)اینان مقربان‏اند، (۱۱)در بهشت‏ هاى پر نعمت‏ اند. (۱۲)گروهى بسیار از پیشینیان، (۱۳)و اندکى از پسینیان، (۱۴)بر تخت ‏هایى زربافت، (۱۵)که روبروى هم بر آنها تکیه دارند. (۱۶)نوجوانانى همیشه نو جوان همواره [براى خدمت‏] پیرامونشان می ‏گردند، (۱۷)با قدح ها و کوزه ‏ها و جام هایى از باده ناب و پاک، (۱۸)که از نوشیدنش نه سردرد گیرند، و نه مست و بی ‏خرد شوند، (۱۹)و میوه ‏ها از هر نوعى که اختیار کنند، (۲۰)و گوشت پرنده از هر گونه ‏اى که بخواهند، (۲۱)و حوریانى چشم درشت، (۲۲)
هم چون مروارید پنهان شده در صدف (۲۳)پاداشى است در برابر اعمالى که همواره انجام می ‏دادند. (۲۴)در آنجا نه سخن بیهوده ‏اى می‏ شنوند، نه کلام گناه ‏آلودى، (۲۵)مگر سخنى که (حقّ و درست است، و) آن سلام و درود، سلام و درود است (تکرار و دوباره گفتن سلام و درود اشاره به بسیار سلام گفتن ایشان به یکدیگر اس(۲۶)

سوره نور آیه  ۲۷ : {  یَأَیهَُّا الَّذِینَ ءَامَنُواْ لَا تَدْخُلُواْ بُیُوتًا غَیرَْ بُیُوتِکُمْ حَتىَ‏ تَسْتَأْنِسُواْ وَ تُسَلِّمُواْ عَلىَ أَهْلِهَا ذَالِکُمْ خَیرٌْ لَّکُمْ لَعَلَّکُمْ تَذَکَّرُون‏ } اى کسانى که ایمان آورده ‏اید، به خانه ‏اى غیر از خانه خود، بى آنکه اجازت طلبیده و بر ساکنانش سلام کرده باشید، داخل مشوید.[رعایت‏] این [امور اخلاقى‏] براى شما بهتر است، باشد که پند گیرید.

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. راهیان نور امسال رنگ و بوی مدافعان حرم به خود می گیرد - 89,641 بازدید
 2. دانلود رایگان کتاب عشق شیرین -۲۵۰صفحه-PDF - 54,768 بازدید
 3. تماس با ما - 40,288 بازدید
 4. دانلود/ آهنگ ماموریت سخت با صدای حامد زمانی + متن شعر - 35,817 بازدید
 5. درآمد علیخانی از «ماه عسل» چقدر است؟ - 30,409 بازدید
 6. به موج وبلاگی «من عاشق محمدم»بپیوندیم - 28,346 بازدید
 7. گلچینی از مطالب ارسالی به کمپین “دفاع از پاسپورت ایرانی” - 27,839 بازدید
 8. واکنش احمدی مقدم به تکذیبیه احمدی نژاد - 26,144 بازدید
 9. تعرفه تبلیغات در روایت نو - 24,832 بازدید
 10. گزارش تصویری فراخوان ” من، کلاس و معلم مهربانم “ - 24,457 بازدید
 11. اعلان جنگ شورای امر به‌ معروف به چشمان «فتنه‌ انگیز»! - 24,135 بازدید
 12. درباره ما - 23,699 بازدید
 13. نتیجه ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی چه شد؟ - 23,447 بازدید
 14. داستان زندگی مادر امام زمان (عج) نمایش رادیویی شد - 23,111 بازدید
 15. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۷۹ - 22,654 بازدید
 16. نظر برخی وبلاگ نویسان استان البرز در مورد حماسه ۹ دی - 22,453 بازدید
 17. آزاد اندیشی یعنی رقص روی سن دانشگاه؟ - 22,002 بازدید
 18. افزایش سرعت فایرفاکس با استفاده از تکنیک HTTP Pipelining - 21,894 بازدید
 19. شاگرد ساوجبلاغی میرزای کلهر - 21,888 بازدید
 20. سخنرانی رئیس‌جمهور در بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی آغاز شد - 13,595 بازدید
 21. با رعایت این نکات، همیشه موهای زیبا داشته باشید - 13,269 بازدید
 22. موج وبلاگی:محکومیت سکوت غرب در قبال شهادت ۳مسلمان - 12,162 بازدید
 23. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۸۱ - 12,114 بازدید
 24. یامهدی (عج) - 12,084 بازدید
 25. طول انگشتان دست چه چیزی درباره شما می‌گویند؟ - 12,083 بازدید
 26. شیرینی زندگی با طعم شیرینی - 12,029 بازدید
 27. سفرای ایرانی خلیج فارس را ترک کنند - 11,951 بازدید
 28. بهترین تغذیه در زنگ تفریح مدرسه - 11,907 بازدید
 29. پیکرهای چهار شهید مدافع حرم در قم تشییع می شود - 11,854 بازدید
 30. تفاوت حلم و صبر… - 11,719 بازدید

سپاه پاسداران یک تیم تروریستی را در کردستان منهدم کرد

۰۲ تیر ۱۳۹۶

راهپیمایی بزرگ البرز نشینان در روز قدس عزیز/ سیلی سخت مردم روزه دار به اسرائیل و حامیانش

۰۲ تیر ۱۳۹۶

قدردانی مردم از فرمانده سپاه پاسداران در قبال حمله به داعش؛ “دمتان گرم فرمانده”

۰۲ تیر ۱۳۹۶

امیر دریادار سیاری: صهیونیست جایگاهی در منطقه ندارد

۰۲ تیر ۱۳۹۶

از دروازه بان های مطمئن، تا خط حمله آتشین

۰۲ تیر ۱۳۹۶

محرومیت ۳ساله کریستیانو رونالدو پس از دفاع از مردم فلسطین + فیلم

۰۲ تیر ۱۳۹۶

گذرنامه های داعش برای رفتن به بهشت + تصاویر

۰۲ تیر ۱۳۹۶

مسابقه پانتومیم در خندوانه با گروه جدیدی از بازیگران از سر گرفته شد

۰۲ تیر ۱۳۹۶

احسان علیخانی جواب علم بهتر است یا ثروت را از میهمان خود گرفت

۰۲ تیر ۱۳۹۶

سوال کنایه آمیز حاج محمود کریمی: شهیدتون چقدر گرفته؟

۰۲ تیر ۱۳۹۶

مستحبات نماز عید فطر

۰۲ تیر ۱۳۹۶

دانلود جزء بیست و هشتم قرآن با صدای منشاوی

۰۲ تیر ۱۳۹۶

دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان+صوت

۰۲ تیر ۱۳۹۶

۲سوپ مقوی برای خنک ماندن در گرمای طاقت فرسای تابستان+دستورالعمل

۰۲ تیر ۱۳۹۶

وقتی درون هواپیما هستید این بیماری های خطرناک شما را تهدید می کنند

۰۲ تیر ۱۳۹۶

تفاوت نماز عید فطر و قربان در چیست؟

۰۲ تیر ۱۳۹۶

داعش به حمله موشکی ایران واکنش نشان داد

۰۲ تیر ۱۳۹۶

زکات فطره چیست؟

۰۲ تیر ۱۳۹۶

پوشش متفاوت دو شرکت کننده در روز قدس

۰۲ تیر ۱۳۹۶

رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها: اینکه می‌گویند سند ۲۰۳۰ الزام‌آور نیست، سطحی‌نگری است

۰۲ تیر ۱۳۹۶

محمود صادقی در دیدار اساتید دانشگاه ها با رهبر انقلاب +عکس

۰۲ تیر ۱۳۹۶

اسکان خانواده‌های داغ‌دیده گرنفل در برج ۲ میلیارد پوندی!+ تصاویر

۰۲ تیر ۱۳۹۶

عزتی: مردم فلسطین بدانند ما همواره حامی آنها خواهیم بود

۰۲ تیر ۱۳۹۶

سلفی رامبد جوان با رئیس رسانه ملی + عکس

۰۲ تیر ۱۳۹۶

رضا رشیدپور از شروع دوباره برنامه حالا خورشید خبر داد + عکس

۰۲ تیر ۱۳۹۶

عذرخواهی رامبد جوان از صفر کشکولی در برنامه خندوانه

۰۲ تیر ۱۳۹۶

سه‌ستاره علیخانی سوژه ماه عسل را جور کرد

۰۲ تیر ۱۳۹۶

دانلود جزء بیست و هفتم قرآن با صدای منشاوی

۰۲ تیر ۱۳۹۶

دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان+صوت

۰۲ تیر ۱۳۹۶

قوت غالب چیست؟

۰۲ تیر ۱۳۹۶

آرشیو