تارخ انتشار خبر: پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۵
کد خبر : 413813
1,516 بازدید

ماجرای نذر بی سرانجام پدر بنیتا چه بود؟/ پدربزرگ بنیتا: پلیس از ما خواست آگهی گمشدگی بنیتا را منتشر نکنیم

ماجرای نذر بی سرانجام پدر بنیتا چه بود؟/ پدربزرگ بنیتا: پلیس از ما خواست آگهی گمشدگی بنیتا را منتشر نکنیم

عمر دنیای صورتی بنیتا دخترک معصوم، ۸ ماه بیشتر دوام نیاورد و همه خبرها در گهواره خالی طفلی خلاصه شده است که پدر برای پیدا شدنش، برای لب‌های خشکیده حضرت علی اصغر شیر نذر کرده بود و مادری که چشمانش به گهواره خالی خیره مانده است

به گزارش روایت نو،محله مشیریه از روزگذشته تاکنون حال و هوای عجیبی دارد؛ همسایه‌ها لباس مشکی بر تن کرده و برای عرض تسلیت، راهی خانه مادر بنیتا کوچولو بودند.

در حالی که چهارشنبه مصادف با مراسم عروسی یکی از اهالی محل است اما همه حتی خانواده عروس و داماد هم داغدار و عزادار مرگ بنیتا ۸ ماهه هستند. فرشته کوچکی که روز بیست و نهم تیر ماه در حالی که جلوی درب منزل، در خودروی پدر بود به همراه خودرو توسط سارقان ربوده شد.

چشم همه آن ها که در حوالی این خانه بودند خیس اشک بود. غربت حال آن ها که خودشان صاحب دختر بودند و مهر مادری در دل داشتند از بقیه بدتر و ناگوارتر بود.

حال غریب مادر بنیتا ۸ ماهه را که اکنون به زور آرام بخش، آرام و بیصدا چشم بر هم نهاده است حال قابل وصفی نیست. هر چه هست پرپر شدن آرزوهای مادری است برای دخترک نازنینش که از گل نازک‌تر به او نگفته بود. حسی شبیه پر کشیدن خورشید از سقف آسمان که تاریکی را پشت تاریکی به جا می گذارد.

بنیتا ۸ ماهه که حتما به تازگی به خنده آمده بود و شاید هم می رفت تا رویش اولین دندان، خنده را بر لب های کوچکش دیدنی تر کند. همه ناراحتند و غصه مرگ بنیتا کوچولو گریان و غمگینشان ساخته است. من هم با جمعی از همسایه ها برای عرض تسلیت، به خانه طفل پرپر شده محله مشیریه پا گذاشتم.

در بدو ورود گهواره و تخت خواب خالی بنیتا به چشم می خورد که مادر اطراف آن را با سلیقه هر چه تمام با عروسک های رنگارنگ تزیین کرده بود.

عمر دنیای صورتی بنیتا دخترک معصوم، ۸ ماه بیشتر دوام نیاورد و امشب (چهاشنبه) اولین شبی که است که مادر دیگر هیچ امیدی برای بازگشت کودک خود در سر ندارد. مادر می داند که امشب خبر تازه ای در راه نیست و نه چشمش به تلفن خشک می شود که شاید یک رهگذر از دخترش خبری داشته باشد.

رد کبودی بر دست های پدر بنیتا ۸ ماهه از بس که پس از شنیدن خبر فوت دخترک کوچک به خود ضربه زده است حکایت از بی قراری پدری دارد که شب گذشته برای پیدا شدن فرزندش، شیر نذر حضرت علی اصغر کرده بود، در حالی که از پر کشیدن تنها فرزند خود آن هم با لب های تشنه بی خبر بود.

ماجرای نذر بی سرانجام پدر بنیتا چه بود؟/ پدربزرگ بنیتا: پلیس از ما خواست آگهی گمشدگی بنیتا را منتشر نکنیم

او نذری کرده بود که پس از پیدا شدن بنیتای کوچکش به نیت لب های تشنه و خشکیده طفل شش ماهه امام حسین، شیر پخش کند، نذری که ناتمام ماند.

هق هق اهالی خانه و همسایگان حکایت از ماجرای غم انگیزی داشت که همه عمق این حادثه تلخ را با جان خود لمس کردند و با پدر و مادر این کودک همدل و همدرد بودند.

ویترینی که در کنار تخت خواب بنیتا کوچولو قرار داشت و اسباب بازی های او که حالا مطمئنا دل مادرش را با هر نگاهی که به گوشه گوشه خانه می اندازد به آتش می کشد.

پلیس از ما خواست عکس بنیتا را منتشر نکنیم

مادر بزرگ بنیتا ۸ ماهه بغضش را فرو خورد و اشکش را که پاک کرد از حضور همسایه ها و همدردی شان با خانواده نوه اش، تشکر کرد و به مادر بنیتا که در اتاق مجاور بی حال روی زمین افتاده بود سر زد.

پدربزرگ بنیتا ۸ ماهه شانه های مردانه اش را در این غم جانکاه به دیوار تکیه داده بود و به آرامی به من و دو خبرنگار و عکاسی که در کنارم بودند نگاه کرد. پدربزرگ بنیتا گفت که هنوز فوت نوه ام را باور نکرده ام و از این اتفاق بی خبر بودم. تا قبل از اینکه یکی از خبرنگاران از پدربزرگ بپرسد از پیدا شدن جسد بنیتا چه حسی دارید؟ او از مرگ نوه اش بی خبر بوده و اینگونه متوجه فوت بنیتا شده است.

پدربزرگ بنیتا رو کرد به ما و گفت: پلیس به ما قول داده بود که نوه ام را زنده و سالم به ما تحویل می دهد و از ما خواسته بودند تا از انتشار تصویر نوه ام در شبکه های اجتماعی خودداری کنیم. با این اوصاف بود که ما چشم انتظار خبری از بنیتای ۸ ماهه این ۶ شبانه روز را سپری کردیم.

ماجرای نذر بی سرانجام پدر بنیتا چه بود؟/ پدربزرگ بنیتا: پلیس از ما خواست آگهی گمشدگی بنیتا را منتشر نکنیم

پدربزرگ این طفل ۸ ماهه ادامه داد: در طول این ۶ شبانه روز، افراد غریبه ۲ بار با ما تماس گرفتند و به دروغ از مشاهده بنیتا در خیابان های تهران خبر دادند.

پدربزرگ بنیتا ۸ ماهه اضافه کرد: گفته می شود سارقین بنیتای ۸ ماهه علاوه بر اعتیاد و مصرف مواد مخدر، سابقه دار بوده و در پرونده قبلی یکی از این دو مجرم بیش از ۱۳۱ شاکی وجود دارد و سارق با ارایه وثیقه به زندان، به صورت موقت آزاد شده است.

یکی از همسایه ها که زن جوانی است ضمن پاک کردن اشکهایش، با اشاره به اقوام بنیتا کوچولو اظهار داشت: اگر سوالی دارید می توانید از فامیل این خانواده که جلوی درب منزل ایستاده اند بپرسید چون پدر و مادر و پدربزرگش حال مساعدی ندارند، اما بعید است فامیل این طفل بی گناه هم جوابی برایتان داشته باشند.

مشیریه محله ای ناامن با حضور مواد فروشان و معتادان

یکی از کسبه محل که روز وقوع حادثه ربوده شدن بنیتا و سرقت ماشین در صحنه حاضر بوده است گفت: بنیتا را در حالی به سرقت بردند که پدر برای بستن درب پارکینگ بود و مادرش برای اینکه ساک وسایل کودک را به داخل ماشین بیاورد هر دو از بنیتا دور بودند. سارقین در حالی که فرصت را مناسب دیده بودند سوار ماشین شدند و علی رغم تلاش مستمر پدر کودک که خود را به روی خودرو انداخته بود از محل متواری شدند.

او اینطور ادامه داد: پدر و مادر این کودک، همسایه خیلی خوبی برای ما هستند. با وجود اینکه چندین سال است که ساکن این محله هستند، آنقدر آرام و بی آزار زندگی می کردند که خیلی از ما و همینطور بقیه همسایه ها تا دزدیده شدن دختر بچه شان اصلا آن ها را نمی شناختیم.

همسایه بنیتا با ابراز نگرانی خود و سایر همسایه ها از اتفاق تلخی که در سرنوشت این کودک رقم خورده است اظهار داشت: منزل ما از محل کارم فاصله دارد و گاهی همسرم دخترم را برای دیدار به مغازه می آورد. از روزی که این بنیتا را ربودند دیگر همسرم می ترسد که دخترم را بیاورد که مبادا به سرنوشت شوم بنیتای کوچک دچار شود. زیرا مشیریه محله ای است که بطور مداوم با حضور مواد فروش ها و معتادان مواجه است.

یکی دیگر از همسایه ها از آخرین عکس های یادگاری بنیتا کوچولو اینطور گفت: یک روز قبل از ربوده شدن رفتن بنیتا، والدینش او را به پارک نزدیک خانه آورده بودند و از او عکس می گرفتند. آخرین عکس هایی که از بنیتا کوچولو به یادگار ماند و داغ فرزندی که تا ابد بر جان مادر و پدر او تازه و سنگین است.

ماجرای نذر بی سرانجام پدر بنیتا چه بود؟/ پدربزرگ بنیتا: پلیس از ما خواست آگهی گمشدگی بنیتا را منتشر نکنیم

پیکر بی جان بنیتای ۸ ماهه در پزشکی قانونی

رئیس پزشکی قانونی استان تهران در این خصوص گفت: جسد بنیتا ۸ ماهه برای بررسی علت فوت به پزشکی قانونی منتقل شد.

مسعود قادی پاشا رئیس پزشکی قانونی تهران در گفتگو با خبرنگار حقوقی و قضایی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: جسد بنیتا دختر بچه ۸ماهه امروز برای بررسی علت فوت به پزشکی قانونی منتقل شد.

وی افزود: در حال حاضر کار نمونه برداری از جسد انجام شده است و بعد از انجام کار کارشناسی نتیجه علت فوت به مراجع قضایی اعلام می شود.

قادی پاشا گفت: اعلام نتیجه علت فوت توسط پزشکی قانونی ۲هفته زمان نیاز دارد.

 

داغ بنیتا تا ابد زنده است

بدون شک قاتلان بنیتای ۸ ماهه مجرمند و باید به اشد مجازات تنبیه شوند و مقامات قضایی باید با عکس العمل سریع و صدور حکمی شفاف و صریح، جای هیچ اما و اگری برای مجرمانی که مرتکب چنین جرایمی می شوند باقی نگذارند. شاید اگر بگوییم که جرم مجرمی که جان کودکی معصوم را اینگونه ناجوانمردانه می گیرد از یک تروریست کمتر نیست اغراق نکرده باشیم.

اکنون اگر چه قلب تمام مردمان پایتخت، ماتم دار پر کشیدن طفلی عزیزدردانه است اما، بی تفاوتی مدت هاست که جان مردمان این شهر را تهدید می کند و هر از گاهی وقوع چنین حادثه‌ای تلخ چون مرگ بنیتای ۸ ماهه بی گناه و معصوم ستون انسانیت را می لرزاند.

ماجرای نذر بی سرانجام پدر بنیتا چه بود؟/ پدربزرگ بنیتا: پلیس از ما خواست آگهی گمشدگی بنیتا را منتشر نکنیم

سال هاست که خیلی از ما از کنار مادران و کودکان بی پناهشان که در خیابان های شهر بی سرپناه و سرگردان مانده اند، بی تفاوت عبور می کنیم. سال هاست که حال بد شهرمان که از اعتیاد و کارتن خوابی زنان و مردان این شهر از نفس افتاده است را می بینیم و بی تفاوت می گذریم. کمی وجدان خود را بیدار کنیم و از بی تفاوتی فاصله بگیریم. تنها کمی با هم مهربان‌تر باشیم.

بنیتای عزیز از میان ما رفت و داغ خنده هایش را نه تنها بر دل مادر، که بر قلب همه ما تا ابد ماندگار کرد. برای اینکه بنیتای دیگری قربانی نشود با «بی تفاوتی» وداع کنیم و دست هر دردمندی را به گرمای همدردی بفشاریم.

باشگاه خبرنگاران

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. راهیان نور امسال رنگ و بوی مدافعان حرم به خود می گیرد - 93,716 بازدید
 2. دانلود رایگان کتاب عشق شیرین -۲۵۰صفحه-PDF - 63,545 بازدید
 3. تماس با ما - 44,577 بازدید
 4. دانلود/ آهنگ ماموریت سخت با صدای حامد زمانی + متن شعر - 44,147 بازدید
 5. درآمد علیخانی از «ماه عسل» چقدر است؟ - 34,457 بازدید
 6. به موج وبلاگی «من عاشق محمدم»بپیوندیم - 32,740 بازدید
 7. گلچینی از مطالب ارسالی به کمپین “دفاع از پاسپورت ایرانی” - 32,443 بازدید
 8. واکنش احمدی مقدم به تکذیبیه احمدی نژاد - 30,123 بازدید
 9. تعرفه تبلیغات در روایت نو - 28,894 بازدید
 10. گزارش تصویری فراخوان ” من، کلاس و معلم مهربانم “ - 28,586 بازدید
 11. اعلان جنگ شورای امر به‌ معروف به چشمان «فتنه‌ انگیز»! - 28,102 بازدید
 12. درباره ما - 27,949 بازدید
 13. نتیجه ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی چه شد؟ - 27,423 بازدید
 14. داستان زندگی مادر امام زمان (عج) نمایش رادیویی شد - 27,158 بازدید
 15. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۷۹ - 26,749 بازدید
 16. نظر برخی وبلاگ نویسان استان البرز در مورد حماسه ۹ دی - 26,481 بازدید
 17. آزاد اندیشی یعنی رقص روی سن دانشگاه؟ - 25,958 بازدید
 18. افزایش سرعت فایرفاکس با استفاده از تکنیک HTTP Pipelining - 25,824 بازدید
 19. شاگرد ساوجبلاغی میرزای کلهر - 25,807 بازدید
 20. سخنرانی رئیس‌جمهور در بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی آغاز شد - 21,359 بازدید
 21. جشنواره وبلاگ نویسی حماسه سایبری - 14,107 بازدید
 22. با رعایت این نکات، همیشه موهای زیبا داشته باشید - 13,417 بازدید
 23. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۸۱ - 12,375 بازدید
 24. موج وبلاگی:محکومیت سکوت غرب در قبال شهادت ۳مسلمان - 12,309 بازدید
 25. یامهدی (عج) - 12,266 بازدید
 26. طول انگشتان دست چه چیزی درباره شما می‌گویند؟ - 12,247 بازدید
 27. شیرینی زندگی با طعم شیرینی - 12,156 بازدید
 28. سفرای ایرانی خلیج فارس را ترک کنند - 12,103 بازدید
 29. بهترین تغذیه در زنگ تفریح مدرسه - 12,067 بازدید
 30. پیکرهای چهار شهید مدافع حرم در قم تشییع می شود - 12,004 بازدید

ماجرای نذر بی سرانجام پدر بنیتا چه بود؟/ پدربزرگ بنیتا: پلیس از ما خواست آگهی گمشدگی بنیتا را منتشر نکنیم

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

اولین فیلم منتشره از مراسم تدفین بنیتا

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

اینستاگرام مادر بنیتا داغ دار شد + عکس

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

بازیگر «ماجرای نیمروز» پیتزا را بهترین اختراع بشر نامید/ قول همراهی مهرداد صدیقیان با بچه‌های سرطانی

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

تکذیب صحبت‌های «حمید بقایی» از سوی رئیس بیمارستان بقیه الله

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

برنامه های دهه کرامت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

پاسخ حرکت جدید کنگره آمریکا را خواهیم داد/ بدون توجه به خواست دیگران تقویت قدرت دفاعی را ادامه می‌دهیم

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

کشف جسد بنیتا ۸ ماهه در پاکدشت/ سارق دستگیر شد + فیلم لحظه سرقت

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

نماز جمعه اولین هفته مرداد ماه به امامت حجت‌الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

چرا احمدی نژاد نتوانست از بقایی عیادت کند؟+ فیلم

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

کنگره آمریکا طرح اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب کرد

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

همکاری حامد بهداد و صداپیشه «دکتر ژیواگو»/ تهامی: به اندازه موهای سرم آنونس فیلم گفتم!

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی چهارم مرداد؛ پرسپولیس محکوم به پرداخت ۷ میلیارد!

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

چه کسانی بیشتر گرمازده می شوند؟/با این راهکارها گرمازدگی را بپیچانید

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

تحریم‌های جدید بسیار گسترده تر از قبل است/ مجلس، قانون جاری کشور مبنی بر توقف اجرای تعهدات ایران را اجرا نکرد/ اکنون باید پرسید تحریم‌ها شامل چه چیزی نمی‌شود؟

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

توزیع دولتی تریاک مشکلی را حل نمی کند/ جوانان به مواد مخدر صنعتی آلوده شده اند

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

تحریمی اتفاق بیفتد، هیچ پرداختی به توتال نخواهیم داشت/۱۳۰۰ نفر در وزارت نفت استخدام می‌شوند

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

ریشه درگیری‌های میانمار اعتقادی نیست

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

یوسف گم‌گشته پس از ۶ روز پیدا شد +فیلم

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

بررسی فضای مجازی و تهدید زبان فارسی در خندوانه/ خاطرات ارژنگ امیرفضلی از دوران سربازی

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

درمان غیبت چگونه است؟

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

پایتختی‌ها به اطراف تهران آمدند

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

متانول عامل مرگ ۵ تن و مسمومیت ۹۹ سیرجانی شد

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

هشدار اتحادیه عرب به اسرائیل: قدس خط قرمز است

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

خوشحال ترین مردم دنیا در کدام کشورند؟

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

روشی ساده که خستگی مفرط پاها را رفع می‌کند

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

صبحانه را مفصل بخورید تا لاغر بمانید

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

بیماران هموفیلی و«خانواده ای برای حمایت»

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

آقای قالیباف! انصرافتان از انتخابات اشتباه بود ولی آمدنتان ،اشتباه تر…!

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

مضجع شریف امام رضا(ع) غبار روبی شد

۰۳ بهمن ۱۳۹۶

آرشیو