تارخ انتشار مطلب: جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۶
502 بازدید
امتیاز :
Rate this post

مراحل چهارگانه فتنه ۸۸ و پرژوه بی ثبات سازی ایران

به گزارش کردستان وب به نقل از وبلاگ خبرنامه سیاسی:هسته مرکزی کمیته  فتنه ی۸۸ یک حلقه امنیتی بود که اکنون در حال ریل‌گذرای در دولت یازدهم است و بدون شک برای دولت مشکل آفرینی خواهد کرد و اینها به دولت مخاطراتی را وارد می‌کنند، چرا که در حال ورود به حاشیه دولت هستند. جریان فتنه [&hellip

به گزارش کردستان وب به نقل از وبلاگ خبرنامه سیاسی:هسته مرکزی کمیته  فتنه ی۸۸ یک حلقه امنیتی بود که اکنون در حال ریل‌گذرای در دولت یازدهم است و بدون شک برای دولت مشکل آفرینی خواهد کرد و اینها به دولت مخاطراتی را وارد می‌کنند، چرا که در حال ورود به حاشیه دولت هستند.
جریان فتنه در تلاش است در لایه‌های پایین‌تر، برخی افراد را به درون دولت ورود دهد،  اشکالی که در تبیین فتنه ۸۸ وجود داشت این بود که فتنه را کمتر از عوامل خارجی به داخلی ربط می‌داد و بیشتر به جنبه‌های داخلی می‌پرداختیم در حالی که جنبه‌های خارجی آن مهمتر بودند. در این که عومل فتنه عواملی داخلی بودند تردیدی نیست اما طراحی فتنه توسط خارجی‌ها انجام شده بود.

آغاز فتنه به پس از فوت امام(ره) باز می گردد

ریشه فتنه در زمان پس از فوت امام(ره) بود، فتنه حرکت سازماندهی شده، هوشمند و کاملا هدفمند بود که برای ادامه مرتبا بر روی آن طراحی صورت می‌ گرفت. اگر ما منشاء خارجی فتنه را نادیده بگیریم شرایطی ایجاد می شود که مخاطب با ما همراه نمی‌شود و اقناع‌سازی و روشن‌گری ما اثربخشی خود را نخواهد داشت.حرکت فتنه‌گران پس از فوت امام شروع شد و در دال مرکزی آن اسلام ناب قرار داشت و در دال‌های دیگر مواردی مانند استکبار ستیزی و آرمان‌گرایی قرار داشت که این گفتمان وارد دولت شد و کارآمدی خود را از پایین‌ترین لایه‌ها نشان داد.

شکست آمریکا در اجرای طرح دموکراسیزه کردن منطقه با الگوی ترکیه

آمریکا طرح دموکراسیزه کردن منطقه با الگوی ترکیه را در دستور کار داشت که شکست خورد، آمریکایی‌ها با نظر سنجی و پژوهش به این نتیجه رسیدند که روند اصولگرایی به صورت واضحی در داخل ایران در حال ادامه است و به زودی وجهه بین‌المللی به خود می‌گیرد.اصولگرایی، کارآمدی خود را در مجلس هفتم و هشتم و دولت نهم نشان داده بود و نشان داد مورد اقبال مردم است و اگر دوباره انتخاب می‌شد تاثیر زیادی در منطقه داشت.

آمریکا سال ۸۸ تحلیل داشت که روند اصولگرایی در جامعه ادامه می‌یابد و اگر این گفتمان اگر با اختلاف زیادی برنده شود اجماع بین‌المللی علیه ایران شکست می‌خورد. نظام سلطه دو سال قبل از سال ۸۸ برنامه‌ریزی برای ایجاد فتنه کرده بود، پس از شکست یاران خاتمی در مجلس هشتم پروژه مقابله با اصولگرایان از سوی آنان طراحی شده بود که گزینه‌های آنها در برابر این اقدام، اول جنگ بود که توان آن را نداشتند و دومین گزینه بی‌ثبات‌سازی بود.

پروژه بی‌ثبات سازی ایران تنها راه‌حلی بود که آنها داشتند، و از سال ۸۶ با تور امنیتی سیا طراحی در مورد آن آغاز و با تمام ظرفیت توسط افراد نفوذی و قدرت‌طلب اجرایی شد. در منشأ داخلی فتنه، عواملی در پازل دشمن قرار گرفتند، ما باید از اینها یک جریان‌شناسی داشته باشیم تا خباثت هایشان برای مردم جا بیفتد.

در سال ۸۸ برای منشأ خارجی هدف اصل نظام و برای منشأ داخلی رهبری هدف بود.منشأ داخلی این جریان سیری در انقلاب دارد که پدر خوانده این جریان یک نفر بیشتر نیست و ما به او پدرخوانده دولت میگوییم، شاخص این فرد اجتهاد در برابر نص است و عسگر اولادی نیز او را کسی برمی‌شمارد که بارزترین شاخصه وی این است که در برابر نص اجتهاد می‌کند.

حرکت پدر خوانده دولت  از اجتهاد در برابر نص به تمرد در برابر رهبری انجامید

پس از رحلت امام(ره) حرکت این فرد از اجتهاد در برابر نص به تمرد در برابر رهبری انجامید و در دیدگاه داخلی نیز کار به جایی رسید که برای مهار نظام در سال ۸۸ شخصا وارد انتخابات شد. این فرد فرمایش رهبری نیز که گفته بودند اجازه دهید جوان‌ها وارد میدان شوند را نیز نادیده گرفت و وارد انتخابات شد، یکی از نزدیکان او با بی‌فکری مصاحبه‌ای کرد و گفت، کم کردن قدرت سپاه، رابطه با آمریکا و محدود کردن اختیارات هاشمی از اهداف هاشمی برای شرکت در انتخابات است.این فرد در انتخابات سال ۸۴ نیز مدعی تقلب بود، این جریان زمانی که به سال ۸۸ می‌رسد بحث تقلب در انتخابات را مطرح می‌کند و کمیته صیانت از آرا را راه‌اندازی می‌کند.در جلسه خصوصی این جریان که پیش از انتخابات و در حسینیه جماران برگزار می شود، تاکید می شود که رهبری دارد راه را کج می‌رود و ما باید جلوی این راه کج را بگیریم.

فراهم شدن فضا برای سر دادن شعار جمهوری ایرانی

حضرت آقا در جایی می‌گویند که فلسفه این عده را سروش تبیین می‌کند و سایر مسائل آنها را دیگران پیگیری می‌کنند، این ها در سال ۸۸ کاری انجام دادند که فضا برای گفتن شعار جمهوری ایرانی فراهم شود. رهبری این جریان را شناخته بودند و شاخصه‌های آن را تبیین کرده بودند، جریان سومی که در فتنه سال ۸۸ نقش داشت، به دنبال شکستن اقتدار رهبری بود. جریان دیگری که در سال ۸۸ نقش آفرین بود جریان ضد انقلاب بود که با راه‌اندازی سایت‌ها و شبکه‌ها سعی در یارگیری در فضای رسانه‌ای کردند.حضرت آقا قبل از فتنه ۸۸ در دیدار با مردم آذربایجان می‌گویند، اینها می‌خواهند انقلاب را به دست کسانی براندازی کنند که در درون نظام هستند.

راس فتنه، دشمن خارجی بود سران فتنه کمترین کاری که باید بکنند عذرخواهی است؛ از سوی دیگر باید تبیین کنیم که چرا سران فتنه نیز باید توبه کنند. فتنه چهار وجه داشت، که اولین وجه آن دوقطبی‌سازی بر سر القای تقلب بود، بیان کرد: گروه‌های فتنه‌گر در شب انتخابات به دنیال این بودند که مانع از قرائت آرا شوند و می‌خواستند برای جشن پیروزی در شب انتخابات مقابل وزارت کشور تجمع کنندکه نشانه آن ایجاد ستاد در میدان فاطمی بود.

مرحله دومی که در فتنه پیش آمد ریزش جمعیت طرف دار فتنه گران پس از سخنرانی رهبر معظم انقلاب بود،  فتنه گران پس از آن به سناریوی کشته‌سازی روی ‌آوردند تا هم هیجان زیاد شود و هم از ریزش طرفداران جلوگیری شود.  پس سخنرانی رهبری در نماز جمعه تهران، دیگر انتخابات محل بحث بود بلکه اصل نظام مطرح بود، مرحله سوم فتنه ۸۸ تلاش برای جلوگیری از استقرار دولت جدید بود.مرحله چهارم فتنه ۸۸  از سوی دشمنان تعریف شده بود،مرحله چهارم از سایر مراحل مهمتر بود و هدف از آن ایجاد تلاش برای شکل دادن به جنگ داخلی بود که این مرحله را خود رهبری نام‌گذرای کردند.
طراحی فتنه گران برای جنگ داخلی بر محور ۲۲ بهمن بود، که مقرر بود سران فتنه در ۱۶ آذر برای سخنرانی به دانشگاه تهران بیایند تا تجمعی در دانشگاه شکل بگیرد و کم کم خود را به میدان انقلاب برسانند تا در فضای دانشجویی یک اتفاقی بیفتد تا آن را به ۲۲ بهمن بکشانند.

“۹دی” رویدادی الهی بود

فتنه گران در ۲۲ بهمن به دنبال حرکت مسلحانه بودند، عظمت “۹دی” در اینجا مشخص می‌شود، “۹دی” رویدادی الهی بود.یک مرحله از فتنه در سال ۸۸ به اجرا درنیامد، یکی از سران فتنه در نقلی می‌گوید به زودی تحریم‌ها اثربخشی خود را نشان می‌دهد و ایران در شرایط بد و تهدید نظامی قرار می‌گیرد و ما رد این مرحله به عنوان آلترناتیو مورد توجه خارج از کشور قرار می‌گیریم.تعداد دفعات سخنان رهبری در مورد فتنه نشان می‌دهد  کار تبیینی خوبی در خصوص فتنه ۸۸ و حماسه عظیم ۹ دی انجام داده نشده است

 

ریشه حوادث بعد از انتخابات

یکی مجموعه افراد و حتی گروه های غیر متشکلی که از آغاز پیروزی انقلاب با نظام جمهوری اسلامی سر ناسازگاری داشتند که طبعا خود این طیف وسیعی را فرا می گیرد از کسانی که با اصل نظام مخالف بودند، از کسانی که با موافقت با اصل نظام نسبت به ولایت فقیه مخالف بودند، از کسانی که با قبول ولایت فقیه نسبت به مقام معظم رهبری سر تبعیت نداشتند و از کسانی که به نحوی نسبت به عملکرد دولت ناراضی بودند.

بخش اعظم سیزده میلیون نفری که به موسوی رای دادند کسانی هستند که کاملا وفادار به نظام جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بودند و تصورشان این بود که آقای موسوی می تواند به عنوان رییس جمهور با مقام معظم رهبری کار کند و با قبول ولایت فقیه مسوولیت دولت را بر عهده بگیرد

جریانهای سیاسی پشتیبان  آشوبها و فتنه ۸۸
این مجموعه به صورت غیر متشکل بودند و حرکت موسوی موجب شد تا این مجموعه غیر متشکل اطراف او جمع شوند، تشکل یابند و بخواهند مطالباتشان را از طریق او تعقیب کنند. البته هرگز معنای این سخن این نیست که این مجموعه متفرق که جمع شدند، همان عدد سیزده میلیون نفر باشند بلکه بخش اعظم سیزده میلیون نفری که به موسوی رای دادند کسانی هستند که کاملا وفادار به نظام جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بودند و تصورشان این بود که آقای موسوی می تواند به عنوان رییس جمهور با مقام معظم رهبری کار کند و با قبول ولایت فقیه مسوولیت دولت را بر عهده بگیرد. در واقع آنها به خطای در شناخت دچار شده بودند. در کنار این ماجرا خود موسوی و اطرافیان ویژه و خاص در پی به قدرت رسیدن به هر قیمتی بودند.

 

نقش سرویسهای اطلاعاتی بیگانه ذر فتنه ۸۸
در کنار این مجموعه بیگانگانی بودند که از این ظرفیت می خواستند سوءاستفاده کنند، نفوذی هایی که از طریق سرویس های اطلاعاتی بیگانه قصد تاثیرگذاری بر انتخابات و نظام جمهوری اسلامی را از طریق دامن زدن به شرایط آقای موسوی داشتند. این مجموعه به هم پیوسته بود که موجب پیدایش حوادث بعد از انتخابات شد.
مقام معظم رهبری به خوبی توانستند توطئه را بشناسند و به موقع وارد عمل شوند و آن را مهار کنند. اولین نقطه ای که ایشان شناختند و روی آن دست گذاشتند این بود که جلوی قدرت طلبی به هر قیمت را که از مطالبات طیف موسوی و کروبی بود را گرفتند و گفتند که همه کارها باید از طریق قانونی انجام شود

 

نقش مقام معظم رهبریدر مدیریت مشکلات ناشی از فتنه ۸۸
مقام معظم رهبری به خوبی توانستند توطئه را بشناسند و به موقع وارد عمل شوند و آن را مهار کنند. اولین نقطه ای که ایشان شناختند و روی آن دست گذاشتند این بود که جلوی قدرت طلبی به هر قیمت را که از مطالبات طیف موسوی و کروبی بود را گرفتند و گفتند که همه کارها باید از طریق قانونی انجام شود. چون در فراخوانی که ایشان از ستادهای انتخاباتی آنها داشتند به این جمع بندی رسیدند که آنها کاری ندارند که انتخابات واقعا چه نتیجه ای داشته و خواهان ابطال انتخابات هستند و این را کف مطالبات خود قرار داده بودند.

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR نسخه PDF کتاب «کالبدشکافی فتنه ۸۸» را منتشر کرد.

«کالبدشکافی فتنه هشتاد و هشت»، شامل نمایه‌ی بیانات رهبر معظم انقلاب از اول فروردین سال ۸۸ در حرم امام رضا (علیه‌السلام) تا سخنان ایشان در جمع مبلغان مذهبی در آستانه ماه محرم است.
این کتاب با محوریت بیانات رهبر معظم انقلاب در قالب نمودار درختی در پنج فصل تنظیم شده است که در فصل اول شاهد سخنان رهبری پیش از انتخابات هستیم که در آن به وظیفه‌ مردم، نامزدها، چالش‌های پیش رو و آسیب‌های احتمالی پرداخته شده است. فصل دوم، مواضع، تحلیل‌ها، آسیب‌شناسی، توصیه‌ها و هشدارهای ایشان در فاصله‌ی انتخابات تا نمازجمعه تاریخی۲۹ خرداد را در بر می‌گیرد.
ماجرای فتنه و جوانب آن و همچنین راهکارهای رهبری برای خروج از فضای فتنه فصل سوم این کتاب را تشکیل می دهد. فصل چهارم به موضوع بصیرت توجه دارد و فصل پنجم به جنگ نرم و بازی بازیگرانش می‌پردازد.
با مطالعه این کتابچه خواننده می‌تواند به یک درک جمع‌بندی شده و نظام‌مند از مواضع، تحلیل‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر این فتنه دست پیدا کند؛ خطوط اصلی تحلیل ماجرا را بدست آورد؛ ارزیابی جامعی از عوامل موثر در ماجراهای پس از انتخابات داشته باشد؛ و جایگاه، نقش و وظایف خود را در افق آینده مشخص نماید.
برای دریافت اینجا را کلیک کنید. [حجم: ۳۶ مگابایت]

.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۵۷۶*۷۲۰)

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. راهیان نور امسال رنگ و بوی مدافعان حرم به خود می گیرد - 94,894 بازدید
 2. دانلود رایگان کتاب عشق شیرین -۲۵۰صفحه-PDF - 65,954 بازدید
 3. دانلود/ آهنگ ماموریت سخت با صدای حامد زمانی + متن شعر - 46,704 بازدید
 4. تماس با ما - 45,918 بازدید
 5. درآمد علیخانی از «ماه عسل» چقدر است؟ - 35,634 بازدید
 6. به موج وبلاگی «من عاشق محمدم»بپیوندیم - 34,031 بازدید
 7. گلچینی از مطالب ارسالی به کمپین “دفاع از پاسپورت ایرانی” - 33,911 بازدید
 8. واکنش احمدی مقدم به تکذیبیه احمدی نژاد - 31,305 بازدید
 9. تعرفه تبلیغات در روایت نو - 30,087 بازدید
 10. گزارش تصویری فراخوان ” من، کلاس و معلم مهربانم “ - 29,775 بازدید
 11. درباره ما - 29,277 بازدید
 12. اعلان جنگ شورای امر به‌ معروف به چشمان «فتنه‌ انگیز»! - 29,236 بازدید
 13. نتیجه ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی چه شد؟ - 28,611 بازدید
 14. داستان زندگی مادر امام زمان (عج) نمایش رادیویی شد - 28,315 بازدید
 15. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۷۹ - 27,929 بازدید
 16. نظر برخی وبلاگ نویسان استان البرز در مورد حماسه ۹ دی - 27,695 بازدید
 17. آزاد اندیشی یعنی رقص روی سن دانشگاه؟ - 27,095 بازدید
 18. شاگرد ساوجبلاغی میرزای کلهر - 27,014 بازدید
 19. افزایش سرعت فایرفاکس با استفاده از تکنیک HTTP Pipelining - 26,970 بازدید
 20. سخنرانی رئیس‌جمهور در بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی آغاز شد - 23,574 بازدید
 21. جشنواره وبلاگ نویسی حماسه سایبری - 14,413 بازدید
 22. با رعایت این نکات، همیشه موهای زیبا داشته باشید - 13,499 بازدید
 23. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۸۱ - 12,564 بازدید
 24. یامهدی (عج) - 12,406 بازدید
 25. موج وبلاگی:محکومیت سکوت غرب در قبال شهادت ۳مسلمان - 12,391 بازدید
 26. طول انگشتان دست چه چیزی درباره شما می‌گویند؟ - 12,339 بازدید
 27. شیرینی زندگی با طعم شیرینی - 12,214 بازدید
 28. سفرای ایرانی خلیج فارس را ترک کنند - 12,189 بازدید
 29. بهترین تغذیه در زنگ تفریح مدرسه - 12,129 بازدید
 30. پیکرهای چهار شهید مدافع حرم در قم تشییع می شود - 12,081 بازدید

ماجرای نذر بی سرانجام پدر بنیتا چه بود؟/ پدربزرگ بنیتا: پلیس از ما خواست آگهی گمشدگی بنیتا را منتشر نکنیم

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

اولین فیلم منتشره از مراسم تدفین بنیتا

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

اینستاگرام مادر بنیتا داغ دار شد + عکس

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

بازیگر «ماجرای نیمروز» پیتزا را بهترین اختراع بشر نامید/ قول همراهی مهرداد صدیقیان با بچه‌های سرطانی

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

تکذیب صحبت‌های «حمید بقایی» از سوی رئیس بیمارستان بقیه الله

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

برنامه های دهه کرامت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

پاسخ حرکت جدید کنگره آمریکا را خواهیم داد/ بدون توجه به خواست دیگران تقویت قدرت دفاعی را ادامه می‌دهیم

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

کشف جسد بنیتا ۸ ماهه در پاکدشت/ سارق دستگیر شد + فیلم لحظه سرقت

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

نماز جمعه اولین هفته مرداد ماه به امامت حجت‌الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

چرا احمدی نژاد نتوانست از بقایی عیادت کند؟+ فیلم

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

کنگره آمریکا طرح اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب کرد

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

همکاری حامد بهداد و صداپیشه «دکتر ژیواگو»/ تهامی: به اندازه موهای سرم آنونس فیلم گفتم!

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی چهارم مرداد؛ پرسپولیس محکوم به پرداخت ۷ میلیارد!

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

چه کسانی بیشتر گرمازده می شوند؟/با این راهکارها گرمازدگی را بپیچانید

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

تحریم‌های جدید بسیار گسترده تر از قبل است/ مجلس، قانون جاری کشور مبنی بر توقف اجرای تعهدات ایران را اجرا نکرد/ اکنون باید پرسید تحریم‌ها شامل چه چیزی نمی‌شود؟

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

توزیع دولتی تریاک مشکلی را حل نمی کند/ جوانان به مواد مخدر صنعتی آلوده شده اند

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

تحریمی اتفاق بیفتد، هیچ پرداختی به توتال نخواهیم داشت/۱۳۰۰ نفر در وزارت نفت استخدام می‌شوند

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

ریشه درگیری‌های میانمار اعتقادی نیست

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

یوسف گم‌گشته پس از ۶ روز پیدا شد +فیلم

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

بررسی فضای مجازی و تهدید زبان فارسی در خندوانه/ خاطرات ارژنگ امیرفضلی از دوران سربازی

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

درمان غیبت چگونه است؟

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

پایتختی‌ها به اطراف تهران آمدند

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

متانول عامل مرگ ۵ تن و مسمومیت ۹۹ سیرجانی شد

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

هشدار اتحادیه عرب به اسرائیل: قدس خط قرمز است

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

خوشحال ترین مردم دنیا در کدام کشورند؟

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

روشی ساده که خستگی مفرط پاها را رفع می‌کند

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

صبحانه را مفصل بخورید تا لاغر بمانید

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

بیماران هموفیلی و«خانواده ای برای حمایت»

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

آقای قالیباف! انصرافتان از انتخابات اشتباه بود ولی آمدنتان ،اشتباه تر…!

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

مضجع شریف امام رضا(ع) غبار روبی شد

۲۹ اسفند ۱۳۹۶

آرشیو