تارخ انتشار مطلب: جمعه ۶ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۶
442 بازدید
امتیاز :

مراحل چهارگانه فتنه ۸۸ و پرژوه بی ثبات سازی ایران

به گزارش کردستان وب به نقل از وبلاگ خبرنامه سیاسی:هسته مرکزی کمیته  فتنه ی۸۸ یک حلقه امنیتی بود که اکنون در حال ریل‌گذرای در دولت یازدهم است و بدون شک برای دولت مشکل آفرینی خواهد کرد و اینها به دولت مخاطراتی را وارد می‌کنند، چرا که در حال ورود به حاشیه دولت هستند. جریان فتنه [&hellip

به گزارش کردستان وب به نقل از وبلاگ خبرنامه سیاسی:هسته مرکزی کمیته  فتنه ی۸۸ یک حلقه امنیتی بود که اکنون در حال ریل‌گذرای در دولت یازدهم است و بدون شک برای دولت مشکل آفرینی خواهد کرد و اینها به دولت مخاطراتی را وارد می‌کنند، چرا که در حال ورود به حاشیه دولت هستند.
جریان فتنه در تلاش است در لایه‌های پایین‌تر، برخی افراد را به درون دولت ورود دهد،  اشکالی که در تبیین فتنه ۸۸ وجود داشت این بود که فتنه را کمتر از عوامل خارجی به داخلی ربط می‌داد و بیشتر به جنبه‌های داخلی می‌پرداختیم در حالی که جنبه‌های خارجی آن مهمتر بودند. در این که عومل فتنه عواملی داخلی بودند تردیدی نیست اما طراحی فتنه توسط خارجی‌ها انجام شده بود.

آغاز فتنه به پس از فوت امام(ره) باز می گردد

ریشه فتنه در زمان پس از فوت امام(ره) بود، فتنه حرکت سازماندهی شده، هوشمند و کاملا هدفمند بود که برای ادامه مرتبا بر روی آن طراحی صورت می‌ گرفت. اگر ما منشاء خارجی فتنه را نادیده بگیریم شرایطی ایجاد می شود که مخاطب با ما همراه نمی‌شود و اقناع‌سازی و روشن‌گری ما اثربخشی خود را نخواهد داشت.حرکت فتنه‌گران پس از فوت امام شروع شد و در دال مرکزی آن اسلام ناب قرار داشت و در دال‌های دیگر مواردی مانند استکبار ستیزی و آرمان‌گرایی قرار داشت که این گفتمان وارد دولت شد و کارآمدی خود را از پایین‌ترین لایه‌ها نشان داد.

شکست آمریکا در اجرای طرح دموکراسیزه کردن منطقه با الگوی ترکیه

آمریکا طرح دموکراسیزه کردن منطقه با الگوی ترکیه را در دستور کار داشت که شکست خورد، آمریکایی‌ها با نظر سنجی و پژوهش به این نتیجه رسیدند که روند اصولگرایی به صورت واضحی در داخل ایران در حال ادامه است و به زودی وجهه بین‌المللی به خود می‌گیرد.اصولگرایی، کارآمدی خود را در مجلس هفتم و هشتم و دولت نهم نشان داده بود و نشان داد مورد اقبال مردم است و اگر دوباره انتخاب می‌شد تاثیر زیادی در منطقه داشت.

آمریکا سال ۸۸ تحلیل داشت که روند اصولگرایی در جامعه ادامه می‌یابد و اگر این گفتمان اگر با اختلاف زیادی برنده شود اجماع بین‌المللی علیه ایران شکست می‌خورد. نظام سلطه دو سال قبل از سال ۸۸ برنامه‌ریزی برای ایجاد فتنه کرده بود، پس از شکست یاران خاتمی در مجلس هشتم پروژه مقابله با اصولگرایان از سوی آنان طراحی شده بود که گزینه‌های آنها در برابر این اقدام، اول جنگ بود که توان آن را نداشتند و دومین گزینه بی‌ثبات‌سازی بود.

پروژه بی‌ثبات سازی ایران تنها راه‌حلی بود که آنها داشتند، و از سال ۸۶ با تور امنیتی سیا طراحی در مورد آن آغاز و با تمام ظرفیت توسط افراد نفوذی و قدرت‌طلب اجرایی شد. در منشأ داخلی فتنه، عواملی در پازل دشمن قرار گرفتند، ما باید از اینها یک جریان‌شناسی داشته باشیم تا خباثت هایشان برای مردم جا بیفتد.

در سال ۸۸ برای منشأ خارجی هدف اصل نظام و برای منشأ داخلی رهبری هدف بود.منشأ داخلی این جریان سیری در انقلاب دارد که پدر خوانده این جریان یک نفر بیشتر نیست و ما به او پدرخوانده دولت میگوییم، شاخص این فرد اجتهاد در برابر نص است و عسگر اولادی نیز او را کسی برمی‌شمارد که بارزترین شاخصه وی این است که در برابر نص اجتهاد می‌کند.

حرکت پدر خوانده دولت  از اجتهاد در برابر نص به تمرد در برابر رهبری انجامید

پس از رحلت امام(ره) حرکت این فرد از اجتهاد در برابر نص به تمرد در برابر رهبری انجامید و در دیدگاه داخلی نیز کار به جایی رسید که برای مهار نظام در سال ۸۸ شخصا وارد انتخابات شد. این فرد فرمایش رهبری نیز که گفته بودند اجازه دهید جوان‌ها وارد میدان شوند را نیز نادیده گرفت و وارد انتخابات شد، یکی از نزدیکان او با بی‌فکری مصاحبه‌ای کرد و گفت، کم کردن قدرت سپاه، رابطه با آمریکا و محدود کردن اختیارات هاشمی از اهداف هاشمی برای شرکت در انتخابات است.این فرد در انتخابات سال ۸۴ نیز مدعی تقلب بود، این جریان زمانی که به سال ۸۸ می‌رسد بحث تقلب در انتخابات را مطرح می‌کند و کمیته صیانت از آرا را راه‌اندازی می‌کند.در جلسه خصوصی این جریان که پیش از انتخابات و در حسینیه جماران برگزار می شود، تاکید می شود که رهبری دارد راه را کج می‌رود و ما باید جلوی این راه کج را بگیریم.

فراهم شدن فضا برای سر دادن شعار جمهوری ایرانی

حضرت آقا در جایی می‌گویند که فلسفه این عده را سروش تبیین می‌کند و سایر مسائل آنها را دیگران پیگیری می‌کنند، این ها در سال ۸۸ کاری انجام دادند که فضا برای گفتن شعار جمهوری ایرانی فراهم شود. رهبری این جریان را شناخته بودند و شاخصه‌های آن را تبیین کرده بودند، جریان سومی که در فتنه سال ۸۸ نقش داشت، به دنبال شکستن اقتدار رهبری بود. جریان دیگری که در سال ۸۸ نقش آفرین بود جریان ضد انقلاب بود که با راه‌اندازی سایت‌ها و شبکه‌ها سعی در یارگیری در فضای رسانه‌ای کردند.حضرت آقا قبل از فتنه ۸۸ در دیدار با مردم آذربایجان می‌گویند، اینها می‌خواهند انقلاب را به دست کسانی براندازی کنند که در درون نظام هستند.

راس فتنه، دشمن خارجی بود سران فتنه کمترین کاری که باید بکنند عذرخواهی است؛ از سوی دیگر باید تبیین کنیم که چرا سران فتنه نیز باید توبه کنند. فتنه چهار وجه داشت، که اولین وجه آن دوقطبی‌سازی بر سر القای تقلب بود، بیان کرد: گروه‌های فتنه‌گر در شب انتخابات به دنیال این بودند که مانع از قرائت آرا شوند و می‌خواستند برای جشن پیروزی در شب انتخابات مقابل وزارت کشور تجمع کنندکه نشانه آن ایجاد ستاد در میدان فاطمی بود.

مرحله دومی که در فتنه پیش آمد ریزش جمعیت طرف دار فتنه گران پس از سخنرانی رهبر معظم انقلاب بود،  فتنه گران پس از آن به سناریوی کشته‌سازی روی ‌آوردند تا هم هیجان زیاد شود و هم از ریزش طرفداران جلوگیری شود.  پس سخنرانی رهبری در نماز جمعه تهران، دیگر انتخابات محل بحث بود بلکه اصل نظام مطرح بود، مرحله سوم فتنه ۸۸ تلاش برای جلوگیری از استقرار دولت جدید بود.مرحله چهارم فتنه ۸۸  از سوی دشمنان تعریف شده بود،مرحله چهارم از سایر مراحل مهمتر بود و هدف از آن ایجاد تلاش برای شکل دادن به جنگ داخلی بود که این مرحله را خود رهبری نام‌گذرای کردند.
طراحی فتنه گران برای جنگ داخلی بر محور ۲۲ بهمن بود، که مقرر بود سران فتنه در ۱۶ آذر برای سخنرانی به دانشگاه تهران بیایند تا تجمعی در دانشگاه شکل بگیرد و کم کم خود را به میدان انقلاب برسانند تا در فضای دانشجویی یک اتفاقی بیفتد تا آن را به ۲۲ بهمن بکشانند.

“۹دی” رویدادی الهی بود

فتنه گران در ۲۲ بهمن به دنبال حرکت مسلحانه بودند، عظمت “۹دی” در اینجا مشخص می‌شود، “۹دی” رویدادی الهی بود.یک مرحله از فتنه در سال ۸۸ به اجرا درنیامد، یکی از سران فتنه در نقلی می‌گوید به زودی تحریم‌ها اثربخشی خود را نشان می‌دهد و ایران در شرایط بد و تهدید نظامی قرار می‌گیرد و ما رد این مرحله به عنوان آلترناتیو مورد توجه خارج از کشور قرار می‌گیریم.تعداد دفعات سخنان رهبری در مورد فتنه نشان می‌دهد  کار تبیینی خوبی در خصوص فتنه ۸۸ و حماسه عظیم ۹ دی انجام داده نشده است

 

ریشه حوادث بعد از انتخابات

یکی مجموعه افراد و حتی گروه های غیر متشکلی که از آغاز پیروزی انقلاب با نظام جمهوری اسلامی سر ناسازگاری داشتند که طبعا خود این طیف وسیعی را فرا می گیرد از کسانی که با اصل نظام مخالف بودند، از کسانی که با موافقت با اصل نظام نسبت به ولایت فقیه مخالف بودند، از کسانی که با قبول ولایت فقیه نسبت به مقام معظم رهبری سر تبعیت نداشتند و از کسانی که به نحوی نسبت به عملکرد دولت ناراضی بودند.

بخش اعظم سیزده میلیون نفری که به موسوی رای دادند کسانی هستند که کاملا وفادار به نظام جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بودند و تصورشان این بود که آقای موسوی می تواند به عنوان رییس جمهور با مقام معظم رهبری کار کند و با قبول ولایت فقیه مسوولیت دولت را بر عهده بگیرد

جریانهای سیاسی پشتیبان  آشوبها و فتنه ۸۸
این مجموعه به صورت غیر متشکل بودند و حرکت موسوی موجب شد تا این مجموعه غیر متشکل اطراف او جمع شوند، تشکل یابند و بخواهند مطالباتشان را از طریق او تعقیب کنند. البته هرگز معنای این سخن این نیست که این مجموعه متفرق که جمع شدند، همان عدد سیزده میلیون نفر باشند بلکه بخش اعظم سیزده میلیون نفری که به موسوی رای دادند کسانی هستند که کاملا وفادار به نظام جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بودند و تصورشان این بود که آقای موسوی می تواند به عنوان رییس جمهور با مقام معظم رهبری کار کند و با قبول ولایت فقیه مسوولیت دولت را بر عهده بگیرد. در واقع آنها به خطای در شناخت دچار شده بودند. در کنار این ماجرا خود موسوی و اطرافیان ویژه و خاص در پی به قدرت رسیدن به هر قیمتی بودند.

 

نقش سرویسهای اطلاعاتی بیگانه ذر فتنه ۸۸
در کنار این مجموعه بیگانگانی بودند که از این ظرفیت می خواستند سوءاستفاده کنند، نفوذی هایی که از طریق سرویس های اطلاعاتی بیگانه قصد تاثیرگذاری بر انتخابات و نظام جمهوری اسلامی را از طریق دامن زدن به شرایط آقای موسوی داشتند. این مجموعه به هم پیوسته بود که موجب پیدایش حوادث بعد از انتخابات شد.
مقام معظم رهبری به خوبی توانستند توطئه را بشناسند و به موقع وارد عمل شوند و آن را مهار کنند. اولین نقطه ای که ایشان شناختند و روی آن دست گذاشتند این بود که جلوی قدرت طلبی به هر قیمت را که از مطالبات طیف موسوی و کروبی بود را گرفتند و گفتند که همه کارها باید از طریق قانونی انجام شود

 

نقش مقام معظم رهبریدر مدیریت مشکلات ناشی از فتنه ۸۸
مقام معظم رهبری به خوبی توانستند توطئه را بشناسند و به موقع وارد عمل شوند و آن را مهار کنند. اولین نقطه ای که ایشان شناختند و روی آن دست گذاشتند این بود که جلوی قدرت طلبی به هر قیمت را که از مطالبات طیف موسوی و کروبی بود را گرفتند و گفتند که همه کارها باید از طریق قانونی انجام شود. چون در فراخوانی که ایشان از ستادهای انتخاباتی آنها داشتند به این جمع بندی رسیدند که آنها کاری ندارند که انتخابات واقعا چه نتیجه ای داشته و خواهان ابطال انتخابات هستند و این را کف مطالبات خود قرار داده بودند.

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR نسخه PDF کتاب «کالبدشکافی فتنه ۸۸» را منتشر کرد.

«کالبدشکافی فتنه هشتاد و هشت»، شامل نمایه‌ی بیانات رهبر معظم انقلاب از اول فروردین سال ۸۸ در حرم امام رضا (علیه‌السلام) تا سخنان ایشان در جمع مبلغان مذهبی در آستانه ماه محرم است.
این کتاب با محوریت بیانات رهبر معظم انقلاب در قالب نمودار درختی در پنج فصل تنظیم شده است که در فصل اول شاهد سخنان رهبری پیش از انتخابات هستیم که در آن به وظیفه‌ مردم، نامزدها، چالش‌های پیش رو و آسیب‌های احتمالی پرداخته شده است. فصل دوم، مواضع، تحلیل‌ها، آسیب‌شناسی، توصیه‌ها و هشدارهای ایشان در فاصله‌ی انتخابات تا نمازجمعه تاریخی۲۹ خرداد را در بر می‌گیرد.
ماجرای فتنه و جوانب آن و همچنین راهکارهای رهبری برای خروج از فضای فتنه فصل سوم این کتاب را تشکیل می دهد. فصل چهارم به موضوع بصیرت توجه دارد و فصل پنجم به جنگ نرم و بازی بازیگرانش می‌پردازد.
با مطالعه این کتابچه خواننده می‌تواند به یک درک جمع‌بندی شده و نظام‌مند از مواضع، تحلیل‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در برابر این فتنه دست پیدا کند؛ خطوط اصلی تحلیل ماجرا را بدست آورد؛ ارزیابی جامعی از عوامل موثر در ماجراهای پس از انتخابات داشته باشد؛ و جایگاه، نقش و وظایف خود را در افق آینده مشخص نماید.
برای دریافت اینجا را کلیک کنید. [حجم: ۳۶ مگابایت]

.::. دانلود با کیفیت بالا .::.
(فرمت: MP4 – ابعاد تصویر: ۵۷۶*۷۲۰)

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. راهیان نور امسال رنگ و بوی مدافعان حرم به خود می گیرد - 89,749 بازدید
 2. دانلود رایگان کتاب عشق شیرین -۲۵۰صفحه-PDF - 55,017 بازدید
 3. تماس با ما - 40,411 بازدید
 4. دانلود/ آهنگ ماموریت سخت با صدای حامد زمانی + متن شعر - 35,991 بازدید
 5. درآمد علیخانی از «ماه عسل» چقدر است؟ - 30,515 بازدید
 6. به موج وبلاگی «من عاشق محمدم»بپیوندیم - 28,470 بازدید
 7. گلچینی از مطالب ارسالی به کمپین “دفاع از پاسپورت ایرانی” - 27,983 بازدید
 8. واکنش احمدی مقدم به تکذیبیه احمدی نژاد - 26,249 بازدید
 9. تعرفه تبلیغات در روایت نو - 24,936 بازدید
 10. گزارش تصویری فراخوان ” من، کلاس و معلم مهربانم “ - 24,568 بازدید
 11. اعلان جنگ شورای امر به‌ معروف به چشمان «فتنه‌ انگیز»! - 24,238 بازدید
 12. درباره ما - 23,827 بازدید
 13. نتیجه ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی چه شد؟ - 23,551 بازدید
 14. داستان زندگی مادر امام زمان (عج) نمایش رادیویی شد - 23,216 بازدید
 15. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۷۹ - 22,762 بازدید
 16. نظر برخی وبلاگ نویسان استان البرز در مورد حماسه ۹ دی - 22,558 بازدید
 17. آزاد اندیشی یعنی رقص روی سن دانشگاه؟ - 22,108 بازدید
 18. افزایش سرعت فایرفاکس با استفاده از تکنیک HTTP Pipelining - 21,999 بازدید
 19. شاگرد ساوجبلاغی میرزای کلهر - 21,990 بازدید
 20. سخنرانی رئیس‌جمهور در بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی آغاز شد - 13,797 بازدید
 21. با رعایت این نکات، همیشه موهای زیبا داشته باشید - 13,276 بازدید
 22. موج وبلاگی:محکومیت سکوت غرب در قبال شهادت ۳مسلمان - 12,167 بازدید
 23. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۸۱ - 12,123 بازدید
 24. یامهدی (عج) - 12,089 بازدید
 25. طول انگشتان دست چه چیزی درباره شما می‌گویند؟ - 12,086 بازدید
 26. شیرینی زندگی با طعم شیرینی - 12,033 بازدید
 27. سفرای ایرانی خلیج فارس را ترک کنند - 11,956 بازدید
 28. بهترین تغذیه در زنگ تفریح مدرسه - 11,909 بازدید
 29. پیکرهای چهار شهید مدافع حرم در قم تشییع می شود - 11,860 بازدید
 30. تفاوت حلم و صبر… - 11,723 بازدید

حدادعادل: بعضی حرکت‌ها نباید آتش به اختیاری را زیر سوال ببرد

۰۸ تیر ۱۳۹۶

درخواست شماری از اعضای پارلمان اروپا برای قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست سیاه

۰۸ تیر ۱۳۹۶

خروجی های نقل و انتقالات استقلال؛ آبی هایی که رنگ باختند

۰۸ تیر ۱۳۹۶

عصبانیت کارشناس شبکه سعودی العربیه از مداحی میثم مطیعی +فیلم

۰۸ تیر ۱۳۹۶

کودکان افغانستانی داعش در حال اعدام زندانی‌ها +فیلم

۰۸ تیر ۱۳۹۶

ماه عسل ۹۶ به ایستگاه پایانی رسید/ امیرعباس (کچلیک) خواننده تیتراژ ماه عسل شد!

۰۸ تیر ۱۳۹۶

جشن تولد بازیگر مختارنامه در خندوانه/اولین غافلگیری رامبد اتفاق افتاد

۰۸ تیر ۱۳۹۶

نوشابه را هرگز با این مواد غذایی نخورید

۰۸ تیر ۱۳۹۶

اگر گوشت نمی خورید پروتئین و آهن بدنتان را اینگونه تامین کنید

۰۸ تیر ۱۳۹۶

۹۰ درصد ایرانی‌ها گروه خونی مثبت دارند

۰۸ تیر ۱۳۹۶

پشت پرده خبرسازی‌های سعودی علیه ایران / «بن سلمان» رویاهایش را از جنگ با ایران به بازی رسانه‌ای، تقلیل داد!

۰۸ تیر ۱۳۹۶

سریال‌هایی که بعد از رمضان پخش می‌شوند

۰۸ تیر ۱۳۹۶

فرهنگ و ارشاد البرز همچنان در حاشیه/ امام جمعه کرج: فرد معرفی شده قابل قبول نیست

۰۸ تیر ۱۳۹۶

رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر: «آتش به اختیار» به معنای بی‌قانونی و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست

۰۸ تیر ۱۳۹۶

رهبر معظم انقلاب اسلامی نماز عید سعید فطر را اقامه کردند

۰۸ تیر ۱۳۹۶

احتمال کودتا و انقلاب در عربستان جدی است

۰۸ تیر ۱۳۹۶

آزمون سخت برانکو مقابل تیم ۲۸۰ میلیاردی

۰۸ تیر ۱۳۹۶

چنبره قهوه خانه ها بر سلامت جوانان/خیابان ۲ کیلومتری با۲۰ قهوه خانه!

۰۸ تیر ۱۳۹۶

تنبیه؛ کودک را از درس خواندن فراری می دهد

۰۸ تیر ۱۳۹۶

آسپیرین، بهترین سفید کننده لباس‌ها

۰۸ تیر ۱۳۹۶

قهرمان مردمی ماه عسل ۹۶ مشخص شد

۰۸ تیر ۱۳۹۶

شرط قبول روزه‌داری چیست؟/عید فطر، تولد دوباره انسان از ذات الهی است

۰۸ تیر ۱۳۹۶

خداوند عید فطر چه جایزه‌ای به مؤمنان می‌دهد؟

۰۸ تیر ۱۳۹۶

زمان زنده ماندن باکتری‌ها در هر سرفه و عطسه چقدر است؟

۰۸ تیر ۱۳۹۶

زنان پوکی استخوان را جدی بگیرند + نشانه ها و راه های مقابله

۰۸ تیر ۱۳۹۶

برای هر آزمایشی باید چقدر ناشتا باشیم؟

۰۸ تیر ۱۳۹۶

جنجالی گری، پوششی بر کتمان واقعیت ها

۰۸ تیر ۱۳۹۶

نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی چهارم تیر؛ امید جراحی نمی‌شود

۰۸ تیر ۱۳۹۶

حمله هوایی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه +فیلم

۰۸ تیر ۱۳۹۶

دستپاچگی تحلیل‌گر سعودی در برنامه زنده برای حفظ آبروی کشورش +عکس

۰۸ تیر ۱۳۹۶

آرشیو