تارخ انتشار خبر: پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۵
کد خبر : 57607
449 بازدید

موج وبلاگی”۶ماه صداقت آمریکایی”

بسمه تعالی شبکه وبلاگی کردستان با همکاری سایت حرف تو برگزار می کند: سه دور مذاکره در ژنو برگزار شد که در هر دوره چندین نشست برگزار شد و در نهایت مجموع آن به جمع بندی وتوافقی رسید توافقنامه به دست آمده با مذاکره توسط تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی با توجه به اینکه قابل [&hellip

بسمه تعالی

شبکه وبلاگی کردستان با همکاری سایت حرف تو برگزار می کند:

سه دور مذاکره در ژنو برگزار شد که در هر دوره چندین نشست برگزار شد و در نهایت مجموع آن به جمع بندی وتوافقی رسید توافقنامه به دست آمده با مذاکره توسط تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی با توجه به اینکه قابل تقدیر است  اماجای بسیار حرف وحدیث را باز کرده است غربی‌ها نیازمند چنین توافقی بودند به همین دلیل در مذاکرات شرکت کردند؛ به طوری که علی رغم برخی سرسختی ها مایل به رسیدن به توافق بودند واقعیت آن است که ملت ایران نمی‌تواند به این پیمان و وفاداری آمریکا دل خوش کند چرا که بارها و سال‌ها تجربه کرده است که کلید خارجی قادر نیست قفل‌های داخلی را بگشاید. امروز ملت ایران درابتدای مسیری طولانی قرار دارد که موفقیت در پیمودن این راه، همانند گذشته نیاز به استمرار عزم و استقامت دارد و تنها با تکیه بر قدرت و توان خویش می‌تواند دشمن را وادار به عقب‌نشینی کند.

تلاش بی‌وقفه تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان اگرچه درخور تقدیر است و همه شواهد حاکی از آن است تمامی آنچه را که در توان داشته‌اند برای پایان دادن به چالش ۱۰ ساله هسته‌ای با حفظ منافع ملی ایران اسلامی به کار گرفته‌اند و با اذعان به این نکته که توافقنامه ژنو خالی از دستاورد نبوده است ولی دستاوردهای لغزنده‌ای که به دست آمده است با حجم انبوه تبلیغاتی که درباره اهمیت آن به جامعه پمپاژ می‌شود همخوانی ندارد و با عرض پوزش باید گفت؛ تعابیری نظیر «بزرگترین دستاورد هسته‌ای»! «برجسته‌ترین موفقیت در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران طی سی‌وچند سال گذشته»! و نمونه‌های مشابه دیگری از این دست را فقط می‌توان نوعی «بزرگ‌نمایی» تلقی کرد که با واقعیت فاصله نسبتاً زیادی دارد.

همه نشانه ها حکایت از آن دارد که مسئله حق غنی سازی اصلی ترین موضوع مورد اختلاف در مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ است. بر خلاف آنچه در بیشتر گزارش ها درباره مذاکرات ژنو ۵ آمده، درواقع این مسئله بود که جلوی نهایی شدن توافق را گرفت و ۳ مسئله دیگر یعنی تعدیل تحریم نفت و گاز در گام اول، خنثی شدن ذخیره اورانیوم ۲۰ درصد ایران و نحوه فعالیت راکتور اراک در توافق موقت، فرع بر این موضوع است. میزان مقاومت و سرسختی که اکنون گروه ۱+۵ درباره موضوع حق غنی سازی از خود نشان می دهد از همه این موارد بیشتر است. این گروه –درست مانند ایران- مسئله غنی سازی را مسئله محوری در مذاکرات می داند و متوجه شده چالش بر سر این مسئله است که نهایتا سرنوشت مذاکرات روشن خواهد شد. راهبرد مذاکراتی امریکا این است که نهایتا به ایران اجازه غنی سازی محدود بدهد بی آنکه این حق را به رسمت شناخته باشد.

به نظر می رسد تیم مذاکره کننده ایرانی که اکنون در آستانه امضای یک توافق با غرب قرار دارد باید نسبت به این نکته هوشیار باشد که اگر بر حق غنی سازی ایران تصریح نشود، هر گونه توافق احتمالی خانه ای است که روی آب ساخته شده و امریکا و غربی ها می توانند هر لحظه اراده کردند بر خلاف آن عمل کنند.

سخنان حکیمانه امام خمینی (ره) درباره آمریکا:

با توسل به دامن آمریکا ضعف و ناتوانی خود را بر ملا نسازید و از گرگها و درنده ها برای شبانی و حفظ منافع خود استمداد نطلبید ابرقدرتها آن لحظه ای که منافعشان اقتضا کند شما و قدیمیترین وفاداران و دوستان خود را قربانی می کنند و پیش آنان دوستی و دشمنی و نوکری و صداقت ارزش و مفهومی ندارد آنان منافع خود را ملاک قرار داده اند و به صراحت و در همه جا از آن سخن می گویند. (صحیفه امام ج ۰۲ ص ۹۳۲)

“دنیا بداند که هر گرفتاری که ملت ایران و ملل مسلمین دارند، از اجانب است . از امریکاست . ملل اسلام از اجانب عموما و از امریکا خصوصا متنفر است، بدبختی دول اسلامی، از دخالت اجانب در مقدرات آنهاست، اجانبند که مخازن پرقیمت زمینی ما را به یغما برده و می برند، انگلیس است که سالیان دراز طلای سیاه ما را با بهای ناچیز برده و می برد امریکاست که از اسراییل و هواداران آن پشتیبانی می کند، امریکاست که به اسرائیل قدرت می دهد که اعراب مسلمان را آواره کند، امریکاست که وکلا را یا بی واسطه یا با واسطه بر ملت ایران تحمیل می کند . امریکاست که اسلام و قرآن مجید را به حال خود مضر می داند و می خواهد آنها را از جلوی خود بردارد، امریکاست که روحانیون را خار راه استعمار می داند و باید آنها را به حبس و زجر و اهانت بکشد، امریکاست که … با ملت اسلام معامله وحشیگری و بدتر از آن می نماید” . (امام خمینی (س)، صحیفه نور، ج ۱، ص ۱۱۰ )

آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است. آمریکا براى سیطره سیاسى و اقتصادى و فرهنگى و نظامى خویش بر جهان زیر سلطه، از هیچ جنایتى خوددارى نمى ‏نماید.( صحیفه امام، ج ۱۳، ص ۲۱۲) آمریکا دشمن همه ادیان است حتى مسیحیت، آمریکا اصلاً اعتنا به ادیان ندارد و جز منافع خودش را نمى ‏خواهد، حتى منافع آمریکاییها (را) هم نمى‏ خواهد، منافع دولت آمریکا را مى ‏خواهد.( صحیفه امام، ج ۱۷، ص ۳۱۲)

آنها با اسم حقوق بشر، بالاترین کسانى هستند که حقوق بشر را پایمال مى‏ کنند؛ آنها در عین ادعاى خیرخواهى، آنچه را براى دیگران مى ‏خواهند جز شر نیست، براى خودشان هر چه هست مى ‏خواهند و دیگران را پایمال مى ‏کنند (صحیفه امام ج‏۱۹)

رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفتمین مراسم مشترک اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش که صبح روز یکشنبه برگزار شد، در توصیف دولت آمریکا از واژه های غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهد شکن استفاده کردند.برای درک درستی این تعابیر، لزومی ندارد به گذشته خیلی دور مراجعه کنیم. کافیست نگاهی به مواضع دولتمردان و اندیشمندان آمریکایی در جریان برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل و به‌خصوص پس از مذاکره تاریخی دو رئیس جمهور ایران و آمریکا بیندازیم

مقام معظم رهبری در آستانه روز ۱۳ آبان در جمع دانش‌آموزان و دانشجویان فرمودند:«به مذاکرات جاری خوش‌بین نیستم چرا که معلوم نیست نتایجی را که ملت انتظار دارد به همراه بیاورد اما معتقدیم این تجربه ایرادی ندارد به شرط اینکه ملت بیدار باشد و بداند چه اتفاقی دارد می‌افتد.»

ایجاد اعتماد به دیگر بازیگران زمانی می‌تواند گسترش یابد که کنش‌ها و اقدامات آینده‌ی بازیگری که می‌خواهد مرجع اعتماد قرار گیرد قابل پیش‌بینی باشد. عدم پیش‌بینی‌پذیری نسبت به کنش‌های رفتاری بازیگر مرجع اعتماد، ضریب ریسک را در فرایندهای تصمیم‌سازی و سیاست‌گذاری افزایش داده و به همان میزان، ضریب اعتماد را نیز کاهش می‌دهد.

مقام معظم رهبری ایران تاکید کرد: روش استکباری آمریکا احساس بی‌اعتمادی و نارضایتی از دولت آمریکا را در بین ملت‌های جهان ایجاد کرد. هر دولتی که به آمریکا اعتماد کرد ضرر دید حتی دوستانش.

تلاش بی‌وقفه تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان اگرچه درخور تقدیر است و همه شواهد حاکی از آن است تمامی آنچه را که در توان داشته‌اند برای پایان دادن به چالش ۱۰ ساله هسته‌ای با حفظ منافع ملی ایران اسلامی به کار گرفته‌اند و با اذعان به این نکته که توافقنامه ژنو خالی از دستاورد نبوده است ولی دستاوردهای لغزنده‌ای که به دست آمده است با حجم انبوه تبلیغاتی که درباره اهمیت آن به جامعه پمپاژ می‌شود همخوانی ندارد و با عرض پوزش باید گفت؛ تعابیری نظیر «بزرگترین دستاورد هسته‌ای»! «برجسته‌ترین موفقیت در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران طی سی‌وچند سال گذشته»! و نمونه‌های مشابه دیگری از این دست را فقط می‌توان نوعی «بزرگ‌نمایی» تلقی کرد که با واقعیت فاصله نسبتاً زیادی دارد.

بدیهی است که این «بزرگ‌نمایی» در مراجعه ملت به متن توافقنامه و مقایسه میان «آنچه داده‌ایم» و «آنچه گرفته‌ایم»، رنگ می‌بازد و خدای نخواسته این تلقی را در افکار عمومی پدید می‌آورد که دولت محترم در گزارش به مردم، صادق نبوده است! این برداشت می‌تواند اعتماد مردم به دولت و دولتمردان را با آسیب جدی روبرو کند.

باید دانست که خوشبین نبودن به دشمن و فرایند مذاکرات امری عقلایی است که جفاست که با توجه به تجربیات مشترک گذشته و صرفاً با یک توافقنامه نیم بند، به یکباره آنرا فراموش کنیم و یادمان برود که در سمت دیگر مذاکرات ژنو دشمنی حضور داشت و دارد که سالهای سال علیه ایران اسلامی و مردمش از هیچ اقدامات شرارت باری فروگذار نکرده و به گفته مقاماتش نخواهد کرد.هرگز نباید به این دشمن خوشبین شد.

آمریکایی‌ها عاشق چشم و ابروی ما نیستند بلکه به این توافق نیاز داشتند چرا که در گرداب مشکلات دست و پا می‌زدند، انقلاب اسلامی شیب صعودی و آمریکا شیب نزولی دارد.نظنر ۴۸ هزار و فردو ۲ هزار هشتصد سانتر‌یفیوژ دارد، وقتی کشورهای غربی از دادن اورانیوم ۲۰ درصد غنی شده خودداری کردند دانشمندان هسته‌ای کشورمان اورانیوم ۳ درصد را به ۲۰ درصد رساندند، اکنون نیز ۸ هزار سانتر‌یفیوژ خاموش داریم.

ما به اندازه نیاز راکتور تهران ۲۰ درصد تولید کردیم و برای بازدید منعی را قرار ندادیم با این وجود غربی‌ها بهانه‌گیری کردند، در بیانیه اخیر نیز سه تا چهار صفحه درباره این موضوع صحبت شده است، البته با این تفاهم برخی در پوست خود نمی‌گنجند و برخی نیز محکوم کرده و می‌گویند خیانت شده است، رهبری نیز در این باره فرمودند «این‌ها فرزندان ما هستند، من به این‌ها اعتماد دارم ولی به آمریکایی‌ها اعتماد ندارم»، به آمریکا نیز باید بد بین بود.

سقف خواسته‌های غرب نرسیدن ما به فن‌آوری هسته‌ای و کف خواسته‌های آن‌ها عدم دسترسی ما به بمب هسته‌ای است، این در حالی است که ساخت بمب هسته‌ای از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است ولی عدم دسترسی ما به فن‌آوری هسته‌ای خواسته‌‌ غیر معقول است، چرا که ما به این فن‌آوری دست پیدا کردیم.

امروز غربی‌ها به حق غنی سازی ما تن دادند و ما باید به سمتی حرکت کنیم که ایران اسلامی به عنوان کشور تولید مولد هسته‌ای تبدیل شود، اکنون ما توانایی ساخت ۱۰ هزار سانتر‌ فیوژ را داریم و ۹۵ درصد کارها به صورت بومی انجام می‌گیرد.در این مسیر هدایت رهبری، مقاومت مردم، تلاش مذاکره کنندگان و دانشمندان هسته‌ای مهم‌ترین عامل پیروزی است، باید به شدت حساس بود ولی نکات مثبت را نیز نفی نکرد، باید نسبت به آسیب پذیری‌ها حساس بود.

در هر صورت، با وجود وضعیت نه‌چندان مستحکم آمریکایی‌ها و نیز بحث درباره بخش‌های مختلف توافق‌نامه، با اعتماد به طرف ایرانی و بی‌اعتمادی کامل به طرف غربی و دلگرم بودن به اینکه این توافق‌ها قابل بازگشت است، باید به‌شدت مراقب بود تا این بار شکلات معروف را در زرورق طلایی تحویل ایران ندهند. از این مذاکرات خیلی چیزها معلوم شد و باید بسیار بیش از گذشته مراقب بود.

همه مسئولان و تیم مذاکره‌کننده باید در مقابل زیاده‌خواهی‌ها با هوشمندی، حکمت و صلابت ایستادگی کنند. انشاءالله در این مذاکرات، حقوق ملت ایران در برخورداری از حق غنی‌سازی و استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای با رعایت خطوط قرمز محقق شده باشد. توافق در مسئله هسته‌ای، برای غربی‌ها یک آزمون از سوی ایران است، باید دید در این ۶ ماه غربی‌ها چه رفتاری از خودشان نشان می‌دهنداز نظر نظام سلطه کار مطلوب مقابله با دستیابی ایران به فناوری هسته‌ای و به عبارتی ایجاد اهرم فشار برای تسلیم کردن ملت ایران و مسئولان کشور است. کار مطلوب در نزد نظام سلطه نفی حق غنی سازی ایران و حتی فراتر از آن ریشه کن کردن فناوری هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و از بین بردن دانشمندان کشور برای رسیدن به این فناوری است همه باید از حق ملت ایران در زمینه پیشرفت هسته‌ای صیانت کنند تمام اتفاقات و مواضع ناقض توافقنامه از طرف آمریکا و غربی ها رو توی این ۶ ماه پوشش خبری بدهیم.همه رسانه های ارزشمند میتوانند با متمرکزبر روی مواضع و اقدامات خلاف توافقنامه طرفهای غربی و آمریکا را پوشش ونسبت به تحیلیل مسائل تولید محتوا اقدام نمایند طی این ۶ ماه باید مرتب خلف وعده ها ی که مسلما رخ خواهددادرصد و به ملت عزیزاطلاع رسانی گردد .

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. راهیان نور امسال رنگ و بوی مدافعان حرم به خود می گیرد - 95,918 بازدید
 2. دانلود رایگان کتاب عشق شیرین -۲۵۰صفحه-PDF - 67,514 بازدید
 3. دانلود/ آهنگ ماموریت سخت با صدای حامد زمانی + متن شعر - 48,051 بازدید
 4. تماس با ما - 47,006 بازدید
 5. درآمد علیخانی از «ماه عسل» چقدر است؟ - 36,635 بازدید
 6. به موج وبلاگی «من عاشق محمدم»بپیوندیم - 35,101 بازدید
 7. گلچینی از مطالب ارسالی به کمپین “دفاع از پاسپورت ایرانی” - 35,014 بازدید
 8. واکنش احمدی مقدم به تکذیبیه احمدی نژاد - 32,320 بازدید
 9. تعرفه تبلیغات در روایت نو - 31,120 بازدید
 10. گزارش تصویری فراخوان ” من، کلاس و معلم مهربانم “ - 30,799 بازدید
 11. درباره ما - 30,357 بازدید
 12. اعلان جنگ شورای امر به‌ معروف به چشمان «فتنه‌ انگیز»! - 30,233 بازدید
 13. نتیجه ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی چه شد؟ - 29,630 بازدید
 14. داستان زندگی مادر امام زمان (عج) نمایش رادیویی شد - 29,320 بازدید
 15. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۷۹ - 28,944 بازدید
 16. نظر برخی وبلاگ نویسان استان البرز در مورد حماسه ۹ دی - 28,705 بازدید
 17. آزاد اندیشی یعنی رقص روی سن دانشگاه؟ - 28,097 بازدید
 18. شاگرد ساوجبلاغی میرزای کلهر - 28,046 بازدید
 19. افزایش سرعت فایرفاکس با استفاده از تکنیک HTTP Pipelining - 27,987 بازدید
 20. سخنرانی رئیس‌جمهور در بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی آغاز شد - 25,552 بازدید
 21. جشنواره وبلاگ نویسی حماسه سایبری - 14,450 بازدید
 22. با رعایت این نکات، همیشه موهای زیبا داشته باشید - 13,535 بازدید
 23. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۸۱ - 12,613 بازدید
 24. یامهدی (عج) - 12,467 بازدید
 25. موج وبلاگی:محکومیت سکوت غرب در قبال شهادت ۳مسلمان - 12,431 بازدید
 26. طول انگشتان دست چه چیزی درباره شما می‌گویند؟ - 12,365 بازدید
 27. شیرینی زندگی با طعم شیرینی - 12,241 بازدید
 28. سفرای ایرانی خلیج فارس را ترک کنند - 12,226 بازدید
 29. بهترین تغذیه در زنگ تفریح مدرسه - 12,155 بازدید
 30. پیکرهای چهار شهید مدافع حرم در قم تشییع می شود - 12,108 بازدید

ماجرای نذر بی سرانجام پدر بنیتا چه بود؟/ پدربزرگ بنیتا: پلیس از ما خواست آگهی گمشدگی بنیتا را منتشر نکنیم

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

اولین فیلم منتشره از مراسم تدفین بنیتا

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

اینستاگرام مادر بنیتا داغ دار شد + عکس

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

بازیگر «ماجرای نیمروز» پیتزا را بهترین اختراع بشر نامید/ قول همراهی مهرداد صدیقیان با بچه‌های سرطانی

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

تکذیب صحبت‌های «حمید بقایی» از سوی رئیس بیمارستان بقیه الله

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

برنامه های دهه کرامت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

پاسخ حرکت جدید کنگره آمریکا را خواهیم داد/ بدون توجه به خواست دیگران تقویت قدرت دفاعی را ادامه می‌دهیم

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

کشف جسد بنیتا ۸ ماهه در پاکدشت/ سارق دستگیر شد + فیلم لحظه سرقت

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

نماز جمعه اولین هفته مرداد ماه به امامت حجت‌الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

چرا احمدی نژاد نتوانست از بقایی عیادت کند؟+ فیلم

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

کنگره آمریکا طرح اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب کرد

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

همکاری حامد بهداد و صداپیشه «دکتر ژیواگو»/ تهامی: به اندازه موهای سرم آنونس فیلم گفتم!

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی چهارم مرداد؛ پرسپولیس محکوم به پرداخت ۷ میلیارد!

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

چه کسانی بیشتر گرمازده می شوند؟/با این راهکارها گرمازدگی را بپیچانید

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

تحریم‌های جدید بسیار گسترده تر از قبل است/ مجلس، قانون جاری کشور مبنی بر توقف اجرای تعهدات ایران را اجرا نکرد/ اکنون باید پرسید تحریم‌ها شامل چه چیزی نمی‌شود؟

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

توزیع دولتی تریاک مشکلی را حل نمی کند/ جوانان به مواد مخدر صنعتی آلوده شده اند

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

تحریمی اتفاق بیفتد، هیچ پرداختی به توتال نخواهیم داشت/۱۳۰۰ نفر در وزارت نفت استخدام می‌شوند

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

ریشه درگیری‌های میانمار اعتقادی نیست

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

یوسف گم‌گشته پس از ۶ روز پیدا شد +فیلم

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

بررسی فضای مجازی و تهدید زبان فارسی در خندوانه/ خاطرات ارژنگ امیرفضلی از دوران سربازی

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

درمان غیبت چگونه است؟

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

پایتختی‌ها به اطراف تهران آمدند

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

متانول عامل مرگ ۵ تن و مسمومیت ۹۹ سیرجانی شد

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

هشدار اتحادیه عرب به اسرائیل: قدس خط قرمز است

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

خوشحال ترین مردم دنیا در کدام کشورند؟

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

روشی ساده که خستگی مفرط پاها را رفع می‌کند

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

صبحانه را مفصل بخورید تا لاغر بمانید

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیماران هموفیلی و«خانواده ای برای حمایت»

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

آقای قالیباف! انصرافتان از انتخابات اشتباه بود ولی آمدنتان ،اشتباه تر…!

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

مضجع شریف امام رضا(ع) غبار روبی شد

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

آرشیو