تارخ انتشار خبر: جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷
کد خبر : 401581
1,302 بازدید

کسانی را انتخاب کنیم که توانایی مبارزه با فساد داشته باشند/ دنیا بنای نفوذ دارد/نقطه ضعف ما به نظام بر نمی‌گردد

کسانی را انتخاب کنیم که توانایی مبارزه با فساد داشته باشند/ دنیا بنای نفوذ دارد/نقطه ضعف ما به نظام بر نمی‌گردد

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: نقطه ضعف ها به نظام برنمیگردد، بلکه مشکلات به ضعف مدیریت ها باز می گردد و راه حل این است که مدیران انقلابی و کارآمد در سنگرهای مسئولیت مردم قرار گیرند.

به گزارش روایت نو،حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های امروز خود گفت: انسانی دلش زنده است که عاقبت کارش را می‌داند و حضور شما در مساجد و نماز جمعه حاکی از دلهای زنده‌تان است. از موعظه غفلت نکنید به مساجد بروید و از اهل دل سخن بشنوید تا غبار دلتان با موعظه ریزش یابد.

وی افزود: تاسیس حوزه علمیه قم جزء عنایت های خاص امام زمان(عج) به کشور بوده است. بر اساس پیش بینی امام صادق(ع) اسلام از قم به عالم منتشر می‌شود و یاران امام زمان در آنجا تربیت می‌شوند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه جامعه ما تهدید به فساد، کفر و بی اخلاقی می‌شود، اظهار داشت: شبکه های مجازی و آسیب های اجتماعی خطرات جدی هستند اما حوزه‌های علمیه دارالشفاء و بیمارستان های اخلاقی هستتند و لازم است فرزندانتان را با این محافل آشنا کنید.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی گفت: مقام معظم رهبری حکیم، دیده‌بان و مرزبان نظام هستند و مسائل مملکت را هم با بصیرت درونی خودشان که معلول تقواست، حل می‌کنند و با کارشناسان نیز صحبت می‌کنند، نظر ایشان نظر یک شخص نیست، بلکه نظر کارشناسان خبره و نظر دین شما است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه مقام معظم رهبری موشک های فرهنگی و اقتصادی دشمن را که از موشک های نظامی آنان کاری‌تر است، رصد می‌کنند، تصریح کرد: از آنجایی که دشمن تصور می کند با فشار اقتصادی می‌تواند مردم ما را خسته کند، رهبری چندین سال است که بر مسئله اقتصادی تاکید دارند و بر این اساس مسیر سال ۹۶ را برای مردم و مسئولان به خوبی ریل‌گذاری کرده‌اند و اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال را سرلوحه کار آنان قرار داده‌اند.
حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی با اشاره به تشکر رهبر انقلاب از مردم به جهت عکس‌العمل انقلابی در برابر یاوه‌گویی‌هایی آمریکا گفت: دشمن می‌خواد طوری القا کند که مردم و نظام ما مشکلات غیر قابل حلی دارند و با ادامه تحریم ها می خواهند بگویند که انقلاب و نظام ناکارآمد است.

وی افزود: رهبر انقلاب همیشه می‌فرمایند که قدم‌هایی برداشته شده اما باید ملموس باشد و مردم ببینند که کدام خلاء ها پر شده است، ما در مسائلی چون راه، برق، انرژی، پتروشیمی، دانشگاه، محصولات فولاد و افزایش ظرفیت بنادر پبشرفت های محسوسی داشته ایم ولی رهبری از مشکلاتی چون رکود، تورم و بیکاری جوانان رنج می‌برند که باید برای آنان چاره‌اندیشی کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی ادامه داد: این نقطه ضعف ها به نظام برنمیگردد، بلکه هر عیبی که وجود دارد و مشکلات به ضعف مدیریت ها باز می گردد و راه حل این است که مدیران انقلابی و کارآمد در سنگرهای مسئولیت مردم قرار گیرند چراکه هرجا مدیری متدین و انقلابی بوده، کارها هم پیش رفته است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر توجه ظرفیت های منابع انسانی اظهار داشت: از نظر منابع انسانی دارای ۱۰ میلیون دانشگاهی تشنه کار هستیم، ما برنامه، سند بالا دستی و چشم‌انداز داریم، همچنین اقتصاد مقاومتی برون‌نگر، درون‌زا ،عدالت محور و مردم بنیان و دانش بنیان است.
وی افزود: از نظر منابع نفت و گاز در جایگاه نخست قرار داریم اما از نظر اشتغال و مسکن پس رفت داشتیم و باید اقتصاد مقاومتی را به مردم بسپاریم. جنگ اگر دولتی بود با شکست مواجه می‌شد.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: برای تولید داخلی باید صحت عمل تولیدکنندگان را افزایش داد، در یکی از شهرها فروشگاهی برای خوراک و پوشاک قرار دارد که تمام محصولات این فروشگاه تولید کشور چین است. چرا برای کالای ایرانی چنین فروشگاهی وجود ندارد؟ دولت باید این مسئله را مدیریت کند، تعیین یک کانون و گماردن کارشناسانی برای افزایش تولیدات داخلی که قابل مقایسه با کالاهای کشور چین نیست ضرورت دارد؛ آنها کالاهای بی‌کیفیت می‌آورند و قدرت رقابت را از کالاهای داخلی سلب می‌کنند در حالی که ما باید مسئله بیمه، گمرک و بانک‌ها را اصلاح کنیم تا تولیدکننده داخلی قدرت رقابت داشته باشد.

وی با بیان اینکه انتخابات برای ما یک رکن اساسی است، ادامه داد: نظام ما نظام مردم‌سالاری دینی است، اگر چارچوب دین قانون وضع کند و روابط بین‌الملل دارد ولی مردم انتخاب می‌کنند و مسئله انتخابات، استمرار مردمی بودن نظام است و باید مردم که صاحب انقلاب هستند همیشه صاحب کار باشند. هر چند که مردم صاحبان مظلومی هستند که خواسته‌هایشان گاهی در نظر گرفته نمی‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی با اشاره به انتخابات آینده و خطاب به مردم تصریح کرد: با خدا معامله کنید، دنیا در دوره های قبل و همچنین الان بنای نفوذ دارد و می خواهد کسانی انتخاب شوند که تحت نفوذ بیگانگان باشند و از آنها خط بگیرند، گاهی در قالب توسعه از استقلال کم بگذارند، به فرهنگ و دین مردم اعتنا نکنند و در امور معیشتی هم همیشه محتاج بیگانگان باشند.
خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: باور نداشته باشند که می توانند خودشان را از آب بیرون بکشند و همیشه احساس احتیاج به بیگانه داشته باشند، این کاری است که همیشه آنان در برنامه های خود داشته اند اما شما با خدا معامله کنید و کسانی را در نظر بگیرید که توکل و تجارب کاری دارند و خط شهدا را دیده‌اند.
وی اظهار داشت: مگر ما در ۸ سال جنگ وسایل مدرن داشتیم؟ مدیریت شهید باقری از کدام مدیر کمتر بود، شهید همت کجا کم آورد، نیروهایی که باورهای این چنینی داشته باشند اینها باید سر کار بیایند و این بصیرت شما همه جا کار ساز بوده و در اینجا هم کارایی خود را نشان خواهد داد.
حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در ادامه به کسانی که در معرض رای مردم قرار می گیرند هم توصیه هایی کرد و گفت: داوطلبان باید به مرّ قانون عمل کنند چراکه که کسی که می خواهد حافظ قانون باشد، از نخست با قانون شکنی چگونه می‌خواهد در سنگر حفظ قانون بنشیند؟
خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر لزوم تمکین به آرای مردم تصریح کرد: مبادا مثل سال ۸۸ شود، در دفعات قبل هم بهانه‌گیری ها بوده اما این جور بی حیایی نکردند که به خیابان ها بریزند و با اردوکِشی‌های خیابانی به آرای مردم بی احترامی کنند، آرای مردم هرچه بود، همه باید به آن تمکین کنند.
وی با اشاره به اینکه رقابت باید منطقی باشد، افزود: مقام معظم رهبری چندی پیش در منشور انتخاباتی مطرح فرمودند که تبلیغات انتخاباتی رصد شود تا مبادا اشخاصی از بوق‌ها و رسانه های بیگانه حمایت شوند.
حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی تاکید کرد: همچنین نباید نفوذ زر و زور در انتخابات باشد، برخی هم اکنون هم در موضع قدرت هستند و هم امکانات دارند، رقیب آنان که در موضع قدرت نیست و این امکانات را هم ندارد، بی عدالتی است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در رابطه با معیارهای انتخاب فرد اصلح گفت: کسانی را باید انتخاب کنیم که توانایی مبارزه با فساد را داشته باشند و از اطراف خود تا همه جا را در نظر داشته باشد و دنبال آفتابه دزد نروند، دنبال کسانی بروند که نمی خواهند کالاهای وارداتی قطع شده و تولید داخلی رشد کند برای اینکه منافع زیاد دارند چراکه این بزرگترین خیانت و فساد است و باید با این افراد مبارزه کرد.
حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان اینکه امروز تبعیض یکی از مسائل ایضایی جامعه ما است، خاطر نشان کرد: کسی باید روی کار باشد که بتواند با تبعیض مبارزه کند، فقر مردم را لمس کند و خودش مرفه نباشد و در اشرافیت زندگی نکرده باشد که نداند طلبه و کارگر بیچاره چگونه زندگی می‌کنند؛ بلکه باید از متن شما باشند و فقرا تماس و رفت و آمد داشته باشند.

باشگاه خبرنگاران

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

 1. راهیان نور امسال رنگ و بوی مدافعان حرم به خود می گیرد - 94,334 بازدید
 2. دانلود رایگان کتاب عشق شیرین -۲۵۰صفحه-PDF - 64,820 بازدید
 3. دانلود/ آهنگ ماموریت سخت با صدای حامد زمانی + متن شعر - 45,447 بازدید
 4. تماس با ما - 45,276 بازدید
 5. درآمد علیخانی از «ماه عسل» چقدر است؟ - 35,075 بازدید
 6. به موج وبلاگی «من عاشق محمدم»بپیوندیم - 33,385 بازدید
 7. گلچینی از مطالب ارسالی به کمپین “دفاع از پاسپورت ایرانی” - 33,224 بازدید
 8. واکنش احمدی مقدم به تکذیبیه احمدی نژاد - 30,737 بازدید
 9. تعرفه تبلیغات در روایت نو - 29,506 بازدید
 10. گزارش تصویری فراخوان ” من، کلاس و معلم مهربانم “ - 29,211 بازدید
 11. اعلان جنگ شورای امر به‌ معروف به چشمان «فتنه‌ انگیز»! - 28,696 بازدید
 12. درباره ما - 28,642 بازدید
 13. نتیجه ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی چه شد؟ - 28,055 بازدید
 14. داستان زندگی مادر امام زمان (عج) نمایش رادیویی شد - 27,760 بازدید
 15. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۷۹ - 27,363 بازدید
 16. نظر برخی وبلاگ نویسان استان البرز در مورد حماسه ۹ دی - 27,122 بازدید
 17. آزاد اندیشی یعنی رقص روی سن دانشگاه؟ - 26,555 بازدید
 18. شاگرد ساوجبلاغی میرزای کلهر - 26,438 بازدید
 19. افزایش سرعت فایرفاکس با استفاده از تکنیک HTTP Pipelining - 26,422 بازدید
 20. سخنرانی رئیس‌جمهور در بیست و نهمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی آغاز شد - 22,524 بازدید
 21. جشنواره وبلاگ نویسی حماسه سایبری - 14,339 بازدید
 22. با رعایت این نکات، همیشه موهای زیبا داشته باشید - 13,450 بازدید
 23. گلدون وبلاگی استان البرز/شماره ۸۱ - 12,485 بازدید
 24. یامهدی (عج) - 12,346 بازدید
 25. موج وبلاگی:محکومیت سکوت غرب در قبال شهادت ۳مسلمان - 12,341 بازدید
 26. طول انگشتان دست چه چیزی درباره شما می‌گویند؟ - 12,297 بازدید
 27. شیرینی زندگی با طعم شیرینی - 12,183 بازدید
 28. سفرای ایرانی خلیج فارس را ترک کنند - 12,150 بازدید
 29. بهترین تغذیه در زنگ تفریح مدرسه - 12,103 بازدید
 30. پیکرهای چهار شهید مدافع حرم در قم تشییع می شود - 12,043 بازدید

ماجرای نذر بی سرانجام پدر بنیتا چه بود؟/ پدربزرگ بنیتا: پلیس از ما خواست آگهی گمشدگی بنیتا را منتشر نکنیم

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

اولین فیلم منتشره از مراسم تدفین بنیتا

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

اینستاگرام مادر بنیتا داغ دار شد + عکس

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

بازیگر «ماجرای نیمروز» پیتزا را بهترین اختراع بشر نامید/ قول همراهی مهرداد صدیقیان با بچه‌های سرطانی

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

تکذیب صحبت‌های «حمید بقایی» از سوی رئیس بیمارستان بقیه الله

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

برنامه های دهه کرامت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

پاسخ حرکت جدید کنگره آمریکا را خواهیم داد/ بدون توجه به خواست دیگران تقویت قدرت دفاعی را ادامه می‌دهیم

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

کشف جسد بنیتا ۸ ماهه در پاکدشت/ سارق دستگیر شد + فیلم لحظه سرقت

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

نماز جمعه اولین هفته مرداد ماه به امامت حجت‌الاسلام صدیقی اقامه می‌شود

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

چرا احمدی نژاد نتوانست از بقایی عیادت کند؟+ فیلم

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

کنگره آمریکا طرح اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب کرد

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

همکاری حامد بهداد و صداپیشه «دکتر ژیواگو»/ تهامی: به اندازه موهای سرم آنونس فیلم گفتم!

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

نیم صفحه روزنامه‌های ورزشی چهارم مرداد؛ پرسپولیس محکوم به پرداخت ۷ میلیارد!

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

چه کسانی بیشتر گرمازده می شوند؟/با این راهکارها گرمازدگی را بپیچانید

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

تحریم‌های جدید بسیار گسترده تر از قبل است/ مجلس، قانون جاری کشور مبنی بر توقف اجرای تعهدات ایران را اجرا نکرد/ اکنون باید پرسید تحریم‌ها شامل چه چیزی نمی‌شود؟

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

توزیع دولتی تریاک مشکلی را حل نمی کند/ جوانان به مواد مخدر صنعتی آلوده شده اند

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

تحریمی اتفاق بیفتد، هیچ پرداختی به توتال نخواهیم داشت/۱۳۰۰ نفر در وزارت نفت استخدام می‌شوند

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

ریشه درگیری‌های میانمار اعتقادی نیست

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

یوسف گم‌گشته پس از ۶ روز پیدا شد +فیلم

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

بررسی فضای مجازی و تهدید زبان فارسی در خندوانه/ خاطرات ارژنگ امیرفضلی از دوران سربازی

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

درمان غیبت چگونه است؟

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

پایتختی‌ها به اطراف تهران آمدند

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

متانول عامل مرگ ۵ تن و مسمومیت ۹۹ سیرجانی شد

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

هشدار اتحادیه عرب به اسرائیل: قدس خط قرمز است

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

خوشحال ترین مردم دنیا در کدام کشورند؟

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

روشی ساده که خستگی مفرط پاها را رفع می‌کند

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

صبحانه را مفصل بخورید تا لاغر بمانید

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

بیماران هموفیلی و«خانواده ای برای حمایت»

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

آقای قالیباف! انصرافتان از انتخابات اشتباه بود ولی آمدنتان ،اشتباه تر…!

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

مضجع شریف امام رضا(ع) غبار روبی شد

۰۲ اسفند ۱۳۹۶

آرشیو